ЦСКА стартира ударно в контролите

снимка: cska.bg

ЦСКА започна с победа участието си на тристранния турнир в Австрия, където отборът е на подготовка. "Червените" спечелиха първия си мач с 3:1 срещу местния Вакер Инсбрук. Воденият от Стамен Белчев отбор поведе в 35-та минута след гол на Кевин Кубемба. Патрик Елер изравни резултата в 38-та минута. Фернандо Каранга отново изведе ЦСКА напред в резултата в 42-та минута. Кристиян Малинов отбеляза много красив гол в 45-та минута и по този начин оформи крайния резултат в мача.

Новото попълнение на ЦСКА Енрике започна в титулярния състав.

Георги Китанов се наложи да спасява далечен удар на Патрик Елер в 12-та минута.

Три минути по-късно Стойчо Атанасов центрира в наказателното поле на Вакер, защитник на австрийците докосна топката, след което Каранга не успя да я засече и тя излезе в корнер. В 20-та минута Кристиян Малинов с дълъг извеждащ пас намери Енрике, който изскочи сам срещу Кнет, но не успя да го преодолее, а вратарят се намеси убедително и му отне топката. В 35-та минута Кевин Меркадо центрира в наказателното поле на Вакер, където Фернандо Каранга стреля с глава, но неточно в аут.

ЦСКА поведе в резултата в 35-та минута. След грешка в защитата на Вакер, Каранга подаде към Кубемба, който остана сам срещу Кнет и не пропусна да вкара.

Вакер изравни резултата в 38-та минута.  Мартин Хирер центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, където Патрик Елер бе оставен непокрит и с глава изпрати топката неспасяемо във вратата на Георги Китанов.

ЦСКА отново излезе напред в резултата в 42-та минута. Вратарят Кристофер Кнет реши да подаде топката към Хералд Пихлер, но подаването му бе твърде слабо и от това се възползва Фернандо Каранга, който успя да стигне първи до топката и да вкара в опразнената врата.

ЦСКА успя да отбележи още един трети гол в 45-та минута чрез много красиво изпълнение на Кристиян Малинов, пише Гонг. Той с удар от разстояние изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Кнет.

По този начин ЦСКА постигна победа в първия мач от тристранния турнир. От 20 часа започва втория мач на "червените" от надпреварата срещу Габала.

Стартов състав на ЦСКА: Георги Китанов, Николай Бодуров, Стойчо Атанасов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Никола Колев, Кевин Меркадо, Енрике, Кевин Кубемба, Фернандо Каранга

Резерви: Борис Груев, Слави Петров, Валентин Антов, Антон Недялков, Давид Симао, Кирил Десподов, Милчо Ангелов, Божидар Чорбаджийски