ЦСКА срещу историята: Само 1 победа над Лудогорец, но за Купата

ЦСКА и Лудогорец ще мерят сили в голямото дерби на 1/4-финалите за Купата на България (в периода 13-15 декември), а този уикенд излизат и за битка в първенството в Разград. Двете предстоящи срещи между "армейците" и "орлите" повдигат куп въпроси и карат специалистите да ровят в архивите и да се позоват на цифрите.

Интересното е, че единствената победа на ЦСКА над родния шампион е за Купата на България. Това се случи точно преди 5 години – на 31 октомври 2012-а в първи мач от 1/16-финалите за трофея. Срещата се игра в Разград, а ЦСКА спечели с 2:1. Мирослав Иванов откри за домакините в 11-ата минута, а в 35-ата Мишел Платини, който по-късно заигра в Лудогорец, изравни. В 61-ата минута Лукас Саша, който пък днес е футболист на "орлите", донесе успеха на "червените", водени от Стойчо Младенов.

В реванша в София ЦСКА падна с 0:1, но повечето отбелязани голове на чужд терен помогнаха на тима да продължи напред. Иначе "червените" нямат нито един успех над разградския си съперник в шампионатен двубой.

От настоящите футболисти на "орлите" само Светослав Дяков и Марселиньо са взели участие във въпросния мач през 2012, а от тези на ЦСКА няма нито един участник.