ЦСКА спечели с драматичен тайбрек дербито с КВК Габрово

Шампионът ЦСКА се наложи трудно над КВК Габрово с 3:2 в дербито на двата български евроучастника в отложен мач от 2-ия кръг на мъжкото първенство на България. „Червените" трябваше да се трудят повече от 2 часа за победата си, като в изключително завързания двубой отделните части завършиха 25:22, 20:25, 25:21, 22:25 и 23:21 за тях.

С най-много точки за възпитаниците на Александър Попов се отличи Евгени Иванов, който наниза 18, включително 2 аса и 3 блокади. Освен него, с основен принос за успеха беше и друг ветерани на ЦСКА - Ивайло Стефанов, който отбеляза 13 пункта.

Велизар Кьосев и Иван Крачев се отчетоха с по 13 точки за победителите, като първият реализира 2 аса.

Иначе топреализатор на двубоя стана диагоналът на КВК Габрово Младен Младенов с цели 26 точки, всичките от успешно завършени атаки. Именно той и Стоян Вуджев, който добави 24 пункта, бяха основните инструменти за съпротива на домакините срещу шампиона.

ЦСКА изпревари Левски Волей за второто място в класирането с 11 точки, но имат и мач повече от големия си съперник. Габрово пък се намира на 9-та позиция с 4 пункта, докато лидер продължава да бъде Пирин Балканстрой с 14 точки и перфектен актив след първите пет кръга.

Спечелените от ЦСКА геймове започваха равностойно, но в края по-голямото постоянство в представянто на „армейците" наклони везните в тяхна полза. Тимът на Габрово пък доминираше безапелационно във 2-ия и 4-ия сет, като закономерно ги взе.

Тайбрекът се разви доста непредвидимо, защото ЦСКА водеше с три точки при смяната на полетата, но при 12:9 гостите позволиха да бъдат обърнати в резултата, което допълнително мотивира габровци.

Домакините първи стигнаха до мачбол, но не се възползваха от него, за да бъде вкаран двубоят в емоционална размяна на точки. В крайна сметка нервите на „червените" се оказаха по-здрави и с успешна блокада мачът бе спечелен от тях.