ЦСКА-София сътвори фамозен обрат за 5 минути срещу Пирин! (ВИДЕО)

снимка: lap.bg

Пирин (Благоевград) бе на минути от това да победи ЦСКА-София на своя "Христо Ботев" в мач от предпоследния 25-и кръг на Първа професионална лига, но срещата приключи с пълен обрат за гостите и успех с 2:1. Попадението за тима на Милен Радуканов вкара Радослав Кирилов, който донесе и победата срещу Дунав с 1:0 миналия кръг. "Червените" на Стамен Белчев опитаха всичко по силите си до края и търпението им се отблагодари в 88-ата минута. Тогава влезлият като резерва Александър Георгиев възстанови паритета, а в 3-ата минута от продълженията Каранга вкара победното попадение.

"Орлетата" могат само да съжаляват, че изпуснаха мотивираните до краен предел гости. ЦСКА-София запази шансове да завърши редовния сезон на първа позиция. "Червените" имат 60 точки, а лидерът Лудогорец е с 63 и развръзката ще се разплете в последния кръг. Пирин пък пропусна да излезе на 7-о място и е 9-и с 27 пункта.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с бърза размяна на положения пред двете врати. Първи шанс да открият резултата имаха гостите в 6-ата минута. Жеферсон центрира топка към Каранга, а той се освободи и стреля, но ударът му мина над напречната греда.

Пирин веднага отговори след 3 минути, когато Конър Хендерсън изстреля снаряд към вратата на Черниаускас, а литовският страж отново демонстрира перфектната си форма и изби в корнер.

Постепенно двата тима пренесоха играта главно в централната част на терена и не организираха опасни атаки, които да завършат с изтрели. В 30-ата минута обаче пръв се пропука тимът на ЦСКА-София.

„Орлетата“ центрираха топката в пеналта няколко пъти, а Бодуров и Малинов изчистваха топката. Тя обаче се озова в краката на Хендерсън, който показа отлична визия за играта и изведе Радослав Кирилов зад отбраната на „червените“. Играчът на Пирин измами Станислав Манолев, мина зад него, пое топката и разстреля Черниаускас за 1:0 от близка дистанция.

Това бе втори гол на Ради Кирилов в последните му два мача. Той отбеляза единственото попадение за тима на Милен Радуканов при успеха над Дунав с 1:0 миналия кръг, а сега отново отбеляза. Преди гола му срещу русенци, той не се бе разписвал в продължение на 38 срещи.

В 42-ата минута домакините можеха да удвоят. Рениа стреля повече от опасно към вратата на ЦСКА-София, но този път Черниаускас отрази изстрела.

След почивката ЦСКА-София се активизира, а в 48-ата Тиаго опита да прониже вратата на Костов. Ударът му обаче бе неточен, а такъв се оказа и пряк свободният удар на Алберг 4 минути по-късно. В 67-ата и Жеферсон опита късмета си, но не успя да отправи добър изстрел, след като с Малинов си попречиха.

В 70-ата падна и най-добрата ситуация в мача за ЦСКА-София. Тиаго стреля от границата на наказателното поле, а Костов спаси. Кълбото се озова в Каранга, който направи добавка, но тя се оказа неуспешна.

В 81-ата Башлиев спаси домакините след удар на Каранга. Бразилецът овладя и стреля към вратата на Костов, а играчът на „орлите“ бе перфектно позициониран и изчисти от самата гол линия, за да отчая за пореден път голмайстора на Първа лига. В 85-ата бразилецът бе съвсем сломен, след като не успя да се разпише от непосредствена близост и да донесе точката.

Все пак в 88-ата гостите успяха да стигнат до изравняване. Александър Георгиев се оказа спасителя за тима на Стамен Белчев. Влезлият като резерва в 80-ата минута на мястото на Жеферсон футболист успя да порази Костов и да върне паритета.

В 93-ата гостуващите фенове на "Христо Ботев" изригнаха след победното попадение на Фернандо Каранга. Бразилецът се реваншира за всичките си пропуски и наказа домакините, с което отчете и 21-ия си гол през кампанията. Той донесе победата и запази шансовете на тима да се класира на първа позиция в края на редовния сезон.

Това се оказа крайният резултат в срещата. В последния си мач от редовния сезон ЦСКА-София посреща Левски на 18 март, а Пирин гостува на Славия ден по-рано.