ЦСКА си прави кефа край морето за успешен старт за Купата

ЦСКА разби Несебър с 4:1 като гост в мач от 1/16-финалите за Купата на България. Кевин Кубемба (13,30,60) вкара хеттрик, а Кирил Десподов реализира четвъртото попадение. В продължението на срещата Николай Бодуров си вкара автогол.

Тимът на Стамен Белчев владееше инициативата през цялата среща и пропусна да си тръгне от морето с по-изразителен резултат. Домакините също имаха своите възможности, като на два пъти Иван Колев бе близо до попадение.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на ЦСКА. "Червените" организираха няколко много опасни атаки по левия фланг, където домакините нямаха отговор на пробивиха на Кевин Меркадо и Александър Георгиев. В 10-ата минута играчите на Стамен Белчев бяха близо до гол, но Кубемба от точката за дузпата среля в бранител в "синьо".  Малко след това Несебър пропусна отлична възможност да открие резултата. Защитата на гостите не се намеси добре и топката попадна в Иван Колев. Нападателят нанесе удар, но с обща намеса Китанов и Чорбаджийски избиха в корнер.

В 15-ата минута ЦСКА поведе. След поредната си атака отляво, Меркадо напредна и пусна успореден пас към Кубемба, който засече топката във вратата за 0:1.

Офанзивата на "червените" отляво доведе и до второ попадение,, пише Топспорт. След половин час игра Александър Георгиев отне топката от Костов и пусна отличен пас за Кевин Кубемба в наказателното поле. Конгоанецът без проблеми заби кълбото за втори път във вратата на Стамен Бояджиев.

До края на първото полувреме, играчите на Стамен Белчев пропуснаха още две добри възможности за гол. Първа в 39-ата минута Енрике се освободи от Стоян Вълчев и се опита да прехвърли Бояджиев, но ударът му бе слаб и стражът улови. В продължението на първата част Меркадо бе изведен от дълбочина сам срещу вратаря на Несебър, но си поведе лошо и не успя да го преодолее.

Втората част започна с голям пропуск за домакините. Георги Китанов не успя да улови центриране от корнер и изпусна топката, която попадна в Иван Колев. Нападателят стреля с глава, но Кристиян Малинов изби от голлинията. В 60-ата минута ЦСКА реши всичко в мача с трети гол. Раул Лое напредна и изведе Кубемба, който мушна топката в близкия ъгъл на Бояджиев за 0:3.

След гола двата тима намалиха темпото. В 76-ата минута резервата Жак Пехливанов опита удар извън наказателното поле, който не представляваше трудност за Китанов. В 82-ата минута Александър Георгиев направи поредения си пробив отляво и центрира в наказателното поле към Милчо Ангелов. Нападателят обаче се забави и Пюскюлю му изби топката.

В 90-ата минута Кирил Десподов направи резултата 0:4. Националът бе изведен отлично от Александър Георгиев. Крайното 1:4 оформи Николай Бодуров. Бранителят си заби автогол след центриране на Костов.