ЦСКА разпори Берое под Аязмото

Набралият скорост ЦСКА сгази Берое насред Стара Загора с 3:0 в среща от поредния кръг на Първа лига. "Армейците" съсипаха домакините и заслужено си тръгват с 3 точки от Зарата.

Кохей Като си заби нелеп автогол с коляно в 27-ата минута и даде аванс на гостите. През втората част хубави голове за столичани реализираха Каранга и Бодуров. Нападателят се разписа в 57-ата минута. Той овладя топката зад гърба на защитниците при чудесен пас на Бодуров, остана сам срещу стража Перниш и с левачката по диагонала удвои. Точка на спора сложи защитника Бодуров, койти изигра впечатляващ мач. Каранга го намери лекоотляво на вратата в наказателното поле. Последва свиреп шут, който по чудо не скъса мрежата.

Запалянковците на ЦСКА бяха изпълнили сектора за гости и останаха доволни от продукцията, която демонстрираха техните любимци. Sporta.bg научи, че снощи тарторите на червената агитка са били в Хасковските минерални бани. Там са били посрещнати с чеверме и заря от свой домакин, който е виден "армеец". Росен Животното и Иван Кюстендилеца са пили, яли и са решили да възобновят традиционната в миналото среща на всички фракции веднъж годишно в Хасковските минерални бани.

Иначе ЦСКА времено излезе начело на класирането след успеха под Аязмото и има 16 точки. Берое пък е шести с 10 пункта.