ЦСКА разкова Адмира с армейски хъс и страст

снимка: lap.bg

ЦСКА спечели убедително с 3:0 в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу Адмира Вакер. Австрийците говориха доста преди мача, но тази вечер на терена монологът бе на "червените". Пред около 10 000 души "армейците" разковаха гостите с чудесна игра, гарнирана с техника и бързи акции.

ЦСКА изригна още през първата част, когато поведе класически с 3:0, а можеше да вкара и още. Първите две попадения реализира Кирил Десподов в 29-ата и 34-ата минути. Младата надежда на тима първо засече страхотно с глава, а после бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. В края на полувремето пак Десподов бе герой. Той подаде към Мауришеш, а защитник спря топката с ръка - дузпа за домакините. От бялата точка Мауридеш заби трети гол в 38-ата минута. Съдията спести и втора дузпа за ЦСКА, след като не отсъди очевадно нарушение след перфектна атака.

През втората част Адмира имаше няколко шанса да намали резултата и да запази някакви шансове за реванша. За щастие на българския тим това не се случи и така момчетата на Нестор Ел Маестро ще пътуват спокойни за Австрия, където само чудо би ги изхвърлило от втория по сила турнир на Стария континент.