ЦСКА представи новия отбор с 0:0 срещу Берое

ЦСКА и Берое завършиха наравно 0:0 на стадион „Българска армия“ в контрола, използвана от „червените“ за представяне на новия отбор за сезон 2014/15 и за бенефис на дългогодишния капитан и основен футболист Тодор Янчев.

Символично още в 5-ата минута сърцатият опорен халф напусна терена, за да обере овациите на феновете и официално да спре с футболната си кариера. Иначе пред привържениците бяха представени 11-те нови попълнения на „червените“, от които най-добро впечатление направи спрягания за заместник на Райс М'Боли вратар Якуб Дивиш от Чехия.

Преди десетина дни Берое спечели с 3:0 срещу Левски в контрола в Правец и можеше да победи и ЦСКА, ако не бяха отличните намеси на Дивиш. „Заралии“ имаха по-чистите положения в срещата и могат да съжаляват, че не отбелязаха поне едно попадение.

В 15-ата минута Ласана Н'Диае нацели гредата с глава след центриране от ъглов удар, а в 35-ата Пламен Крачунов повали в наказателното поле Георги Костадинов и съдията Йото Гарабедов отсъди дузпа. Вратарят Дивиш обаче спаси не особено убедителното изпълнение от бялата точка на Венцислав Христов и опази нулевото равенство.

Дивиш стана още по-симпатичен на „червените“ фенове след почивката, когато Керкар излезе сам срещу него, но чешкият страж излезе авторитетно и парира удара на съперника в 60-ата минута.

Като цяло играчите на ЦСКА не успяха сериозно да затруднят защитата на Берое и атаките им бяха хаотични, като бранителите в „червено“ се отчетоха с някои ключови намеси, предотвратявайки извеждащи подавания зад гърба им.

Към края на срещата играта се накъса и реферът показа доста жълти картони, а и на моменти дори футболистите преминаваха в словесни спорове след по-остри влизания.