ЦСКА отстъпи на гърци във втората си зимна контрола

снимка: Facebook / ЦСКА

ЦСКА допусна поражение с 0:1 от елитния гръцки Ксанти в първата си проверка от втория подготвителен лагер на гръцка земя.

Контролата се състоя на едно от помощните игрища на стадиона на Ксанти, като условията определено не бяха от високо качество и приличаха много на терените в българската В група.

В 38-ата минута Паркаш с глава реализира единствения гол в срещата и неговото попадение се оказа достатъчно за крайния успех на Ксанти. Самир Аясс можеше да изведе ЦСКА напред в самото начало на двубоя, но ударът му от чиста позиция срещна горната греда след намеса на вратаря.

В крайна сметка ЦСКА не можа да стигне до изравнително попадение, въпреки опитите за активизация след почивката. В 35-ата минута играч на Ксанти получи червен картон за нарушение срещу Аясс, но бе заменен от друг футболист.

ЦСКА записа победа с 4:2 над седмия в украинския елит Александрия в единствения си приятелски мач от първия подготвителен лагер в Турция.

Състав на ЦСКА срещу Ксанти:Стоян Колев, Кирил Динчев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Виктор Райчев, Петър Витанов, Борис Галчев, Самир Аясс, Момчил Цветанов, Александър Александров, Преслав Йорданов

ЦСКА ще бъде на лагер в Александруполис до 12 февруари, като ще изиграе още две контроли – срещу Пантракикос на 3 февруари и срещу третодивизионния Византион на седми.