ЦСКА измъкна точка от крепостта "Тича"

Отборите на Черно море и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в здрав двубой от 28-ия кръг на българската "А" група.

Домакините могат да съжаляват повече за изгубените две точки, имайки предвид, че 15 минути преди края Черно море пропусна дузпа в своя полза. Бакари стреля в гредата от бялата точка, което и може би спаси столичния гранд от поражение.

По този начин "армейците" пропуснаха възможността да се доближат на само точка зад шампиона Лудогорец и лидера Литекс, макар и с уговорката, че "орлите" са с два мача по-малко, а Литекс - с един. ЦСКА прекъсна и серията си от пет поредни победи в първенството, като в това число влизат и две срещу големия съперник Левски.

"Червените" събраха актив от 55 точки и остават на трета позиция в първата седмица на "А" група, разполагайки с три пункта по-малко от втория Лудогорец и първия Литекс.

Черно море пък събра 45 точки на сметката си, колкото има и Локомотив Пловдив. "Смърфовете" обаче също са с мач по-малко. При победа днес варненци щяха да се изравнят с Левски.

Георги Иванов заложи на Валери Домовчийски, Бакари и Георги Божилов в предни позиции, докато Бергонси, Окоро и Паланков трябваше да действат в средната линия на Черно море. Александров, Котев, Живко Атанасов и Венков стартираха в защита.

Стойчо Младенов остави Мартин Петров, Иван Маркович и Тони Силва на резервната скамейка, а Гуидо Ди Вани получи доверие като титуляр в днешния ден. Тодор Янчев, Ивайло Чочев, Неманя Милисавлевич, Иван Стоянов и Емил Гъргоров допълниха средната линия и атаката на "червените", а Апостол Попов, Джаксън Менди, Пламен Крачунов и Жереми Фо-Поре започнаха в защита пред Райс Мболи.

Както и може би се очакваше, двубоят на "Тича" започна с повече физическа битка, отколкото футболни моменти на терена. Първата опасна ситуация стана факт в 13', когато ЦСКА застраши вратата на домакините. Капитанът на "армейците" Емил Гъргоров опита удар от средна дистанция, но топката премина близо покрай дясната странична греда на вратата.

Няколко минути по-късно стана напечено и пред вратата на ЦСКА. Центриране в наказателното поле на гостите предизвика истинско меле, което обаче така и не завърши с изстрел от страна на домакините.

4074785

В 28' отборът на Черно море не успя да се възползва от добра възможност в своя полза. "Моряците" получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар на отлична позиция, но изстрелът с левия крак на Валери Домовчийски се оказа неуспешен. Четири минути по-късно юношата на Левски за малко да излезе очи в очи с Райс Мболи, след като за втори път се стигна до разбъркване в пеналтерията на "червените".

В 34' се стигна до дискусионна ситуация на "Тича". Стенли Окоро отправи мощен удар по посока вратата на ЦСКА, а топката срещна тялото на Ивайло Чочев. Футболистите на Черно море и техният треньор претендираха за игра с ръка на младия полузащитник, но повторенията по-скоро убедиха в обратното.

4074775

Между 37' и 38' гостите повишиха активността си в предни позиции, като се стигна до два опасни изстрела по посока Георги Китанов. Първо стражът на "моряците" улови удар на Ивайло Чочев, а минута по-късно изстрел на Емил Гъргоров премина в опасна близост до лявата греда на вратата.

Втората част стартира с няколко плахи опита и на двата отбора за откриване на резултата. Мболи не бе затруднен от лек удар с глава на Бакари, докато изстрел на Иван Стоянов мина покрай една от гредите зад Георги Китанов. В 54' удар отправи и Неманя Милисавлевич, но и сърбинът не бе точен. В 64' Райс Мболи отново трябваше да се намесва. Кирил Котев засече с глава центриране на Коконов, но алжирският национал спаси.

4074776

В 73' се стигна и до най-инфарктната ситуация в двубоя до този момент. Джаксън Менди фаулира Бакари в наказателното поле на ЦСКА, което доведе и до дузпа в полза на домакините. Зад топката застана потърпевшият, но нападателят на "моряците" нацели дясната странична греда на вратата. Последва драматично меле пред Райс Мболи, но няколко играчи на Черно море не успяха да осъществят добавка.

До края на срещата до попадения така и не се стигна, като в добавеното време резервата Тони Силва засече центриране на Мартин Петров, но извън очертанията на вратата.