ЦСКА хвърли в екстаз "червена" България с триумф над Берое! (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

Берое посреща ЦСКА в първи полуфинален сблъсък от турнира за Купата на България в Стара Загора.

Sporta.bg следи двубоя на живо. Резултатът е 0:2 с гола на Самир Аясс в 5-ата и на Борис Галчев в 52-ата минута.

ЦСКА и Берое започнаха срещата на високи обороти и си размениха по една добра атака още до втората минута, но истинското избухване за червените фенове дойде в петата. "Армейците" подхванаха контраатака в 5-ата минута, при която Станислав Маламов пусна по левия фланг за Преслав Йорданов, който нахлу в пеналтерията и стреля по диагонала. Благой Макенджиев отклони топката, но връхлитащият Самир Аясс я прати в опразнената мрежа от около осем метра - 0:1.

Берое опита да отговори на предизвикателството сравнително бързо, но вратарят Анатоли Господинов се намеси в една по-критична ситуация пред наказателното си поле. "Армейските" фенове останаха недоволни от няколко поредни решения на съдията, които минаха в полза на домакините. Неприятното за ЦСКА бе фактът, че още до 10-ата минута Милен Кикарин и Бодижар Чорбаджийски получиха жълти картони.

В 24-ата двата тима отново си размениха по една опасна ситуация, като първо след центриране от пряк свободен удар на Галчев Йордан Йорданов с глава прати кълбото на около метър встрани от вратата. В ответната атака пък топката бе подадена отлчино за Спас Делев, който я обработи, но стреля много неточно над вратата. Малко по-късно Господинов с поредното си отлично излизане пресече подаване към непокрития Делев в наказателното поле.

В 36-ата минута ЦСКА изпусна да поведе с 0:2, след като Кирил Динчев получи топката по десния фланг и имаше пространство пред себе си, а центрирането му в наказателното поле беше отлично. Преслав Йорданов засече с шпагат, но Илко Пиргов с невероятен рефлекс отклони кълбото в горната греда.

До края на полувремето ЦСКА имаше още една великолепна възможност да отбележи втори гол, след като "армейците" организираха отлична многоходова акция, а Преслав Йорданов центрира страхотно за Станислав Маланов, но той от чиста позиция на далечната греда стреля безкрайно неточно с глава.

В 52-ата минута ЦСКА най-накрая стигна до така желания и заслужен втори гол, след като Станислав Маламов направи за смях противников защитник на левия фланг и с великолепно центриране с външен фалц сложи топката на главата на Галчев, който отблизо разстреля Пиргов за 0:2.

Берое създаде първите си две положения в срещата след като получи второто попадение, като и в двете ситуации ставаше въпрос за удари с глава от границата на малкото наказателно поле, при които точността изневери на футболистите на Петър Хубчев.

В крайна сметка ЦСКА удържа на стихийния натиск на домакините и се поздрави с изключително престижна победа над Берое за Купата.