ЦСКА громи исторически пред погледа на Гриша Ганчев

ЦСКА зарадва благодетеля си Гриша Ганчев с разгромна победа с 8:1 над гостуващия Септември (София) и записа 18-ти пореден успех в първенството на В група. За първи път, откакто пое финансирането на клуба, Ганчев присъства лично на трибуните на стадион „Българска армия“, за да вдъхне кураж и да изгледа изявите на своите възпитаници. Преди срещата пък Ганчев е бил в съблекалнята, за да поговори лично с играчите и треньорския щаб.

Резултатът е исторически, защото Септември стана първият отбор, който отбеляза гол във вратата на ЦСКА в аматьорската дивизия. Макар и след, меко казано, спорна дузпа, Септември заслужи славата на тим, който разпечатва мрежата на „армейците“.

11-метровият наказателн удар бе отсъден във втората добавена минута на първото полувреме за задържане от стана на Борислав Чорбаджийски срещу съперников футболист. Ситуацията се получи при центриране от корнер, а бранителят на „червените“ пречеше на противника, но двамата бяха доста далеч от топката и дори играчите на Септември се изненадаха от отсъдената дузпа.

Най-опитният в състава на гостите (с изключение на двама души, титулярите на Септември бяха набор '98) Николов порази мрежата на Анатоли Господинов от бялата точка и вкара историческия гол срещу ЦСКА и направи временно резултата 3:1.

Още в 12-ата минута Момчил Цветанов засече изключително красиво с воле топката след центриране отдясно на Кирил Динчев и даде ранен аванс на „червените“. В 8-ата след продължителна атака Костадин Хазуров бе намерен зад защитата на Септември и елегантно прехвърли вратаря, след което с глава реализира за 2:0.

3:0 направи Самир Аясс с глава в 17-ата минута след центриране отляво на Милен Кикарин, с което „армейците“ рано-рано предрешиха изхода на битката. В 50-ата минута страхотен пробив и чудесно извеждащо подаване на Александър Александров намери Хазуров в пеналтерията, а той майсторски отбеляза втория си гол за 4:1.

Отново Александров впечатли с пробив по десния фланг и сервиране на кълбото в наказателното поле в 55-ата минута, където Самир Аясс с ефектно изпълнение на странична ножица се разписа за 5:1.

6:1 направи Николай Цветков от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Николай Георгиев срещу останалия сам срещу него Момчил Цветанов. Седмият гол отново бе дело на Цветков, този път с глава отблизо след подаване отдясно, а в 90-ата минута Хазуров оформи хеттрика си и увеличи сметката си на 16 попадения във В група – той е топ голмайстор в шампионата.

ЦСКА има 18 победи от 18 мача и пълен актив от 54 точки, като головата разлика продължава да става все по-внушителна 75:2 – освен гола от дузпа на Николов, „армейците“ инкасираха автогол на Александър Бранеков срещу Вихрен в Сандански.

Преднината на ЦСКА на първото място пред Витоша към момента е 11 точки, като тимът на Костадин Ангелов е с мач по-малко.