ЦСКА довърши разбития Левски с късен гол в зрелище

ЦСКА наказа болезнено с 3:2 над Левски във Вечно дерби №7, което предложи открит футбол и голямо зрелище. В последното издание на този сблъсък имаше срамно ниската посещаемост на Националния стадион, където едва около 10 000 души бяха заели места.

Левски почна с двама младоци в титулярния състав, а цели 6-ма основни футболисти ги нямаше заради контузии и наказания. Юношите Томислав Папазов и Юруков бяха сред избраниците на Делио Роси, но не оставиха добри впечатления. Вторият бе изваден на почивката, а пък пазарджиклията Папазов сбърка при два от головете на ЦСКА.

"Червените" поведоха с гол на Рафаел Енрике след нескопосано избиване на вратаря Митрев. Сгрешено връщане на капитана Чорбаджийски обаче изведе Паулиньо сам срещу стража Черниаускас и бразилецът изравни. Така на полувремето резултатът бе равен.

През втората част ЦСКА пак излезе напред с попадение на Малинов. Той посрещна от воле пас на Енрике и оплете кълбото в мрежата. Резервата Станислав Костов заб супер гол за 2:2. Той засече от корнер с изумително изпълнение с пета в обратния ъгъл.

В последните минути ЦСКА натисна и кашкавалената "синя" защита се пропука. Пинто бе изпуснат от Папазов и вкара за крайното 3:2.

Това поражение означава, че Левски ще трепери за мястото си в баража за Европа докрай. Тимът се муждае от задължителна победа над Верея в последния кръг, защото Берое взе точка от Лудогорец и е на 2 пункта от столичани. ЦСКА пък е твърдо втори.