ЦСКА 1948 заслужено е член на Втора лига

ЦСКА 1948 си заслужи професионален статут. Закономерното се случи след фирмена победа със 7:1 над Германея (Сапарева баня) на стадиона в Драгалевци, която направи лидера в Трета лига недостижим за преследвачите два кръга преди края. След 32 мача, в които армейският тим остана непобеден, е време за фиеста – шампанското по случай титлата бе отворено още на терена, заедно с феновете.

След два сезона по села и паланки, след хиляди трудности, мъки, малки и големи победи, клубъте част от професионалния футбол и през новия сезон ще кара съперниците да треперят във Втора лига. Вече само една стъпка дели ЦСКА 1948 от голямото завръщане – в елита на страната.

Мачът с Германея, в чиито редици се подвизават бивши заслужили армейци като Ради Димитров, Боби Ангелов, Георги Младенов, Кристиян Петров и Милен Иванов, бе оспорван само в първите десетина минути. В 13-ата минута направилият страхотен двубой Андон Гущеров изведе с хубав пас Михайлов, последният намери Петко Петков и таранът безпроблемно откри. Десетина минути по-късно капитанът Котев матира отбраната на съперника с глава след центриране на Емил Гъргоров, а интригата окончателно бе ликвидирана с елегантно попадение с глава на Гущеров.

След почивката над стадиона заваля, но за разлика от феновете, за които специално бяха подготвени дъждобрани, вратата на Германея нямаше кой да я опази. Червената вихрушка стовари още четири попадения – в 47-ата минута феноменалният Гущеров матира брилянтно съперниковия вратар, а десетина минути по-късно машината Петко Петков вкара в свой стил с пета петото попадение. Крайният резултат оформиха включилите се отлично като резерви Йоан Маринов и Николай Хаджиниколов в края на двубоя.

Ентусиазираната публика напираше да нахлуе още преди края на мача, а след последния сигнал отбор и агитка се сляха в едно в центъра на терена, за да извикат мощно: „Шампион е ЦСКА!“