ЦСКА 1948 сложи 6 на Елин Пелин

ЦСКА 1948 победи 6:0 Елин Пелин и записа най-изразителен успех в шампионата от началото на сезона в Трета Югозападна лига. Над 200 зрители в Драгалевци видяха хубав футбол при последното домакинство за календарната година. ЦСКА 1948 пък дръпна със 7 точки на преследвача Вихрен преди директния мач в Сандански идната събота.

Мачът започна с две греди за лидера. Още в 8-ата минута Гущеров разтреса горната със страхотен удар. Калоян Стефанов повтори упражнението малко по-късно.

Все пак в 24-ата минута ЦСКА логично откри. Кирил Котев се включи силно при центриране. Той чукна хитро отбитата топка към Гъргоров и последния нямаше как да сгреши – 1:0.

В 28-ата минута самият Котев се разписа с глава след ново центриране. Около 100 секунди по-късно интригата изчезна. Гущеров вкара при хубава атака и извеждаш пас на Хаджиниколов – 3:0 за ЦСКА.
Неприятната новина дойде в 40-ата минута, когато Калоян Стефанов получи болки в крака и беше заменен принудително от Йоан Маринов.След почивката ЦСКА зареди пропуск след пропуск. Неизбежният четвърти гол падна чак в 78-ата минута, когато Йоан Маринов отбеляза отблизо за 4:0. Гъргоров отбеляза втори гол, а Спас Спасов довърши Елин Пелин с шести гол след меле малко преди края.

На мача присъстваха над 200 зрители. Радостното е, че десетки деца от ОУ „Цанко Церковски“, които имаха открит урок с ЦСКА в четвъртък и петък, също пристигнаха на стадиона със своите родители. След края те слязоха на пистата за автографи от своите любимци.

Едно полувреме изгледа и бившият футболист на ЦСКА Неманя Милисавлевич, който е голям приятел с треньора Валентин Илиев и Емил Гъргоров.

Отлично съдийство на дамската бригада, водена от Димитрина Милкова. Капитанът ни Кирил Котев пък награди преди срещата асистента Мария-Йоанна Василева, която дебютира на такова ниво в мъжкия футбол.