ЦСКА 1948 сдаде върха след реми на "Бончук"

ЦСКА 1948 завърши наравно – 2:2 с Марек в труден мач от седмия кръг на Югозападната Трета лига, изпълнен с много битка и остри единоборства. Дупничани бяха пределно мотивирани и костваха важни 3 точки на „армейците“, които засега отстъпват първото място, за сметка на Хебър. За ЦСКА 1948, които бяха подкрепяни от над 100 „червени“ фена, попадения отбелязаха Николай Хаджиниколов и завърналият се в клуба Емил Гъргоров.

Футболистите на старши треньорa Валентин Илиев очаквано започнаха срещата по-активно, като Йоан Маринов можеше да отбележи още в 4-ата минута, когато беше намерен добре зад отбраната на Марек, а минути по-късно Гъргоров центрира от фаул и Гущеров стреля с глава в напречната греда. Логичното се случи в 23-ата минута, когато Томислав Павлов с дълъг пас изведе Хаджиниколов и той с удар от въздуха вкара в близкия ъгъл на стража на Марек.

Радостта на червените не продължи дълго, защото 4 минути по-късно Владимиров вкара за домакините, след като засече с глава центриране от статично положение. Владимиров реализира и второ попадение след изстрел по диагонал в 62-ата минута.

И все пак един футболист блестеше над всички останали на терена и това беше голямата звезда на ЦСКА 1948 - Емил Гъргоров, който вкара 3-тия си гол за отбора в едва втория мач, след завръщането му в клуба. След центриране в наказателното поле на домакините, Гущеров свали с глава и Бадема изравни резултата с красив удар от пеналтерията.

До края на срещата футболистите на ЦСКА 1948 осъществиха силен натиск, но късметът не бе на страната на „армейците“, които достигнаха до няколко много добри положения за гол, но не успяха да ги реализират. Първо Бонев имаше шанс да вкара с глава, след него и Гъргоров стреля с глава над напречната греда, а в самия край на срещата влезналият като резерва Стоичков пропусна възможност да донесе победата за своя отбор. Така ЦСКА 1948 за момента изостава с 1-точка от временния лидер и пряк съперник за промоция в „Б“ група – Хебър (Пазарджик).

Другият претендент за първото място в групата – Вихрен, също допусна изненадващ резултат. Тимът на Коко Динев врътна 2:2 като гост на Балкан в Ботевград. Гостите поведоха от дузпа в 12-ата минута. След това ботевградчани изравниха. Вихрен отново излезе напред в резултата с 2:1 след грешка на вратаря Емил Петров. Съвсем заслужено ботевградчани стигнаха до равенството – 2:2, след като напълно надиграха противника почти през целия мач. През втората част гостите останаха с човек по-малко след червен картон.