ЦСКА 1948 с инфарктна победа на Националния стадион

ЦСКА 1948 успя да запише историческа първа победа във Втора лига! Тимът на Валентин Илиев показа характер и се докопа до трите точки с гол в последната минута от добавеното време, дело на Светослав Диков. Преди това Томислав Павлов отрки с фирмено изпълнение от над 25 метра, а 9 минути преди края на редовните 90 минути Мирчев изравни за гостите от Черноморец (Балчик).

Срещата се игра пред над 500 зрители на Националния стадион „Васил Левски“, а отново организацията за мача на „червените“ бе на изключително ниво.

Наставникът на армейците изненада всички, след като излезе с офанзивното 4-3-3 срещу защитаващия се прекрасно, тим на Черноморец. Той направи 4 промени, спрямо първия сблъсък срещу Ботев (Гълъбово).

На вратата започна Диян Вълков, който застана под рамката вместо Емил Михайлов. Другата промяна в защитен план бе появата на опитния Апостол Попов. В халфовата линия в игра бе Томислав Павлов, а армейската атака поведе 20-годишния Йоан Маринов.

Двубоят започна без опасности пред двете врати, но в 7-ата минута опасна контраатака на армейците доведе до центриране на Гущеров към Минков, който с глава изпрати топката във външната страна на мрежата. В следващите минути „червените“ стреляха на няколко пъти, но ударите на Маринов и Павлов не намираха целта.

След малко повече от четвърт час, опасна топка в наказателното на Диян Вълков бе майсторски пресечена от стража. През следващите 15 минути топката бе предимно във владение на отбора на ЦСКА, като в 30-ата минута фаул пред дъгата на гостите бе изпълнен по блестящ начин от Гущеров. Кълбото прехвърли стената и летеше право към сглобката на врата, но за съжаление, се отби в лявата греда и излезе в аут.

Последваха минути, в които видимо си личеше, че двата тима са уморени от високите температури. Точно когато всички очакваха, че първото полувреме ще завърши без голове, дойде момента на Томи Павлов. Офанзивният халф пое топката в центъра и без да се замисля стреля в горния далечен ъгъл на вратаря Христов. Стражът на гостите нямаше какво да направи след фамозното изпълнение и резултатът бе открит по впечатляващ начин – полувремето завърши при резултат 1:0 за ЦСКА.

През втората част армейците се дръпнаха в защита, като в игра се появиха Светослав Диков и Веселин Васев. Играта бе мудна и топката сменяше своя притежател постоянно, като единственото по-интересно положение бе пропуск на гостите в 52-ата минута.

„Чайките“ се възползваха от дефанзивната игра на „червените“ и в 81-ата минута заслужено изравниха. Бившият футболист на БАТЕ (Борисов) Владислав Мирчев вкара във вратата на Вълков за 1:1.

Веднага след това в игра се появи Петко Петков, който замени изигралия отличен мач Николай Минков. Това, като че ли мобилизира отбора на Валентин Илиев. Непрестанно се сипеха топки в наказателното поле на гостите и логичното се случи в третата минута на добавеното време. В поредното разбъркване пред вратата на Христов, най-съобразителен се оказа резервата Светослав Диков, който добута топката в мрежата - 2:1 за ЦСКА.