ЦСКА 1948 с геле насред Националния стадион

Амбицираният за промоция в елита тим на ЦСКА 1948 хвърли геле насред Националния стадион, където домакинства в мачовете си от Втора лига. Без победител завърши дербито от четвъртия кръг между тима на Вальо Илиев и Монтана. След нулево първо полувреме, равностойните съперници си вкараха по един гол след почивката. Първи поведоха армейците, като точен от дузпа в 63-ата минута бе Андон Гущеров. Десет преди края обаче Атанас Илиев възстанови равенството за крайното 1:1.

Началните минути на мача предложиха игра предимно в централната част на терена. В 10-ата минута се стигна до първата по-интересна ситуация, когато Николай Минков падна в наказателното поле след съприкосновение с противников защитник. Претенциите му за дузпа обаче не бяха уважени от съдията Георги Димитров.

Най-доброто положение за Монтана преди почивката бе в 18-ата минута. След центриране отдясно Тони Тасев бе оставен непокрит, но от десетина метра не намери добре топката от воле и стреля в аут. Армейците пък отвърнаха веднага с далечен удар на Андон Гущеров, попаднал в ръцете на вратаря Ивайло Василев. В 38-ата минута пък Томислав Павлов също стреля отдалеч, като силният му удар профуча покрай вратата на гостите.

С началото на второто полувреме възпитаниците на Валентин Илиев осеземо вдигнаха оборотите и в 60-ата минута бяха буквално на сантиметри от попадението. Павлов получи топката в пеналта и от малък ъгъл прехвърли Василев, като топката се удари в напречната греда и се върна към терена.

Армейците не успяха да реализират и при последвалата добавка, но още в следващата си атака получиха правото да изпълнят дузпа. Влезлият като резерва Петко Петков бе изведен на добра позиция и вратаря на Монтана го фаулира в пеналта. Гущеров се нагърби с изпълнението и стреля хладнокръвно в долния ляв ъгъл – 1:0 за ЦСКА 1948.

Монтанчани обаче съумяха да върнат попадението в 80-ата минута. След бърза комбинация Владислав Мисяк получи топката в наказателното поле и подаде към Атанас Илиев, който с глава от границата на малкото вратарско изравни безпроблемно.

Последваха няколко нервни минути, в които съдията показа по един червен картон на двата отбора. Първо бе изгонен Васил Попов от Монтана, а почти веднага след това го последва и Кристиян Михайлов от ЦСКА 1948. При червения картон за гостите треньорът Ферарио Спасов изрази бурно несъгласието си и също бе пратен да догледа двубоя от трибуните.

До края армейците имаха възможности да стигнат до победата, но в крайна сметка най-интересното положение бе пред вратата на ЦСКА 1948. В продължението главният арбитър прецени, че вратарят Диян Вълков е хванал умишлено върната топка от защитник. Последва спорен непряк свободен удар, при който гостите пропуснаха да направят пълен обрат.

Така оспорваният и интригуващ двубой между два от кандидатите за Първа лига завърши без победител. Армейците събраха актив от 8 точки в първите 4 кръга, които ги оставят на четвърто място в класирането.

За отбора на ЦСКА 1948 предстои още един мач през тази седмица – в събота от 18 ч. „червените“ гостуват на друг тим от челото на таблицата – Струмска слава Радомир.