ЦСКА 1948 напомпа мускули срещу пряк конкурент

ЦСКА 1948 финишира с 3:1 над Кариана предсезонната си подготовка. Армейците демонстрираха пълно превъзходство над бъдещия си опонент във Втора лига на стадиона в Симитли и заредиха с оптимизъм феновете броени дни преди началото на сезона.

Валентин Илиев направи 3 промени в сравнение с мача срещу Локомотив (Пловдив) – на вратата започна Диян Вълков, в средата Николай Цветков се появи вместо Веселин Васев, а на лявото крило вместо контузения Йоан Маринов стартира Виктор Василев.

Срещата започна с масиран натиск на „червените“ и резултатът бе открит още в 6-ата минута. Грешка в защитата на Кариана бе наказана от Андон Гущеров, който отбеляза след удар от въздуха. Тоталното превъзходство на ЦСКА 1948 доведе бързо и до второ попадение, дело на Николай Цветков в 14-ата минута. Кристиян Михайлов вкара топката в наказателното с глава, а Демона отбеляза след атрактивна странична ножица с десния крак.

Последваха далечни удари на Томи Павлов и Петър Генчев, които минаха над вратата, а слаб изстрел от фаул на Гущеров бе спасен от вратаря. Все пак ерденци върнаха едно попадение в края на полувремето чрез Дичев, който отбеляза след корнер и колективна грешка в защитата на армейците.

Второто полувреме започна с три смени за ЦСКА 1948 – в игра влязоха Николай Минков, Венцислав Гюзелев и Веселин Васев. Опасен удар на Цветков мина близо до гредата в 50-ата минута, а малко по-късно Минков нахлу в наказателното поле, но също стреля неточно. Неспирните атаки на „червените“ все пак бяха увенчани с трети гол, отбелязан с глава от Венцислав Гюзелев.

До края играта се накъса от многото смени, а пропуски за армейците направиха Петко Петков, Гюзелев и Минков.

Така ЦСКА 1948 записа третата си победа в летните контроли, но по-важното е, че отново демонстрира комбинативен и нападателен футбол, коeто е гаранция, че „червените“ ще радват феновете си през новия сезон. Първото изпитание за момчетата на Валентин Илиев по пътя към елита е в петък (27 юли) като гост на Ботев (Гълъбово).