ЦСКА 1948 изхвърли Хебър след дузпи

ЦСКА 1948 спечели мача с Хебър от турнира за Купата на Аматьорската лига след дузпи. Редовното време завърши 1:1. При дузпите червените биха 4:2 пред около 200 зрители на стадиона в Костенец.

ЦСКА беше по-добрият отбор. Още в 8-ата минута Спас Спасов пропусна от чиста позиция. След почивката се заредиха нови положения.

Калоян Стефанов на два пъти и Гъргоров обаче изтърваха да вкарат. И така Хебър откри в 82-ата минута с първия си удар във вратата. Лачов стреля от 25 метра. Вратарят Сайков направи невероятна грешка, като изпусна топката и я изби зад голлинията.

ЦСКА отговори веднага с пропуск на Гъргоров. При последвалото центриране от корнер Калоян Стефанов изравни с глава.

Лошото е, че армейците завършиха срещата с 10 души заради тежка контузия на Томислав Павлов. Преди това принудително беше сменен и Васев, който извади рамо.

При дузпите Сайков се реваншира за гафа. Той хвана първите две, бити от Лачов и Цветелин Тонев, бивш играч на Левски.

4 последователни удара за ЦСКА вкараха Гъргоров, Гущеров, Митев и Калоян Стефанов. Така дори не се наложи пето изпълнения за „червените“ при дузпите. Те ги спечелиха 4:2.

Така ЦСКА се реваншираха за загубата на дузпи от същия съперник, но за Купата на България тази есен.

Следващият съперник в турнира е Чавдар Етрополе. Мачът ще е в сряда на неутрален терен. В събота "армейците" срещат същия съперник за първенство като гост.