ЦСКА 1948 и докторът на тима нямат спирка

ЦСКА 1948 продължава да държи преднината на върха в Югозападната Трета лига след победа 4:1 като гост на Германея в Сапарева баня.  Успехът обаче не дойде толкова лесно, тъй като армейците доиграха мача с 10 души. Доста дискусионни два жълти картона получи Николай Хаджиниколов.

Над 200 зрители, сред които солидна агитка в червено, видяха куриозен момент. Лекарят на ЦСКА 1948 д-р Мариян Добрев беше изгонен на трибуните, тъй като скочи да оказва помощ на Кирил Котев.

Мачът тръгна прекрасно за ЦСКА 1948. Гущеров откри с глава в шестата минута след отлично центриране на Хаджиниколов. Само 120 секунди по-късно обаче домакините изравниха.

Антон Славчев, син на бившия футболист на ЦСКА 1948 Иво Славчев, изравни пред голлинията след неубедителна изява на вратаря ни Сайков.

В 13-ата минута „червените“ направиха страхотна контра, Хаджи обаче стреля отляво в аут, а можеше да подаде на останалия сам пред голлинията Калоян Стефанов.

Вальо Илиев освежи състава с две смени още на почивката. Йоан Маринов и Пидев излязоха вместо Томислав Павлов и Кикарин.

ЦСКА 1948 нанесе нокаут за броени минути. В 50-ата Емил Гъргоров завъртя сам половината защита на Германея. Топката попадна в Калата Стефанов, който от малък ъгъл вкара поредния ключов гол – 2:1 за лидера. В 55-ата минута маестро Кирил Котев довърши домакините с фирмен гол с глава.

Интригата леко живна с изгонването на Хаджиниколов, но Германея стигна само да 2-3 мелета. При едно от тях Кирил Котев удари неприятно главата си. Д-р Мариян Добрев скочи на пистата, готов да окаже помощ. Без да провокира, без да говори.  Главният съдия Ивайло Стоянов обаче го изгони на трибуните.

При една от малкото контри Гъргоров написа поредната футболна лекция. След удар топката стигна до Йоан Маринов и юношата на ЦСКА 1948 не сбърка за 4:1 буквално в последните секунди.

„Добър мач, доволни сме от всички момчета. За момент се създаде напрежение при изравняването, но затова футболът е интересен. Съдии не коментираме. Ще сме възстановени за мача с Миньор в сряда. Хаджиниколов ще е наказан, но затова в групата има толкова момчета, има кой да го смени“, обясни  помощник-треньорът Йордан Юруков.