CR7 счупи пореден рекорд в Шампионска лига при триумф над Борусия (Д)

снимка: twitter.com

Кристиано Роналдо отбеляза едно попадение за Реал (Мадрид) при успеха с 3:2 над Борусия (Дортмунд) в двубой без значение от груповата фаза на Шампионската лига. С това свое попадение португалецът изкачи пореден връх. Той стана първият футболист в историята на турнира, който е вкарал поне гол във всеки мач от груповата фаза в една кампания. През 2013 той имаше голове в първите 5 срещи, но след това, поради контузия, не игра в последния мач.

Иначе останалите голове за европейския клубен шампион бяха дело на Борха Майорал и Лукас Васкес. Майорал поведе "кралете", а Кристиано удвои аванса им на "Сантяго Бернабеу" с красиво изпълнение. Малко преди почивката Обамеянг намали след добро центриране на Марсел Шмелцер.

След почивката пък отново габонецът вкара и изравни резултата. Той се разписа след техничен прехвърлящ удар и даде надежди на Борусия за първи триумф в тазгодишната Шампионска лига.

В 81-ата минута обаче Лукас Васкес реши спора и узакони победата с 3:2 за Реал. "Кралете" останаха втори в група "Н" с 13 точки, а първи е Тотнъм с 16. "Шпорите" взеха и домакинството си на АПОЕЛ (Никозия) с 3:0 и останаха непобедени. Борусия ще играе в Лига Европа със своите две точки, а също толкова има и последният АПОЕЛ.

Иначе Роналдо изравни по голове в груповата фаза Лионел Меси. И двамата вече имат по 60 попадения преди елиминациите в Шампионската лига.