CR7 наказа Салах и Египет в юбилейния си мач с два гола след 90-ата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Суперзвездата на португалския национален отбор Кристиано Роналдо записа своя мач номер 900 и осъществи пълен обрат за тима си срещу Египет в контролна среща. Носителят на "Златната топка" наниза две попадения с глава след 90-ата минута, за да обърне "фараоните" и да спечели собственоръчно двубоя за своя тим с 2:1.

В кариерата си Роналдо 148 мача за Португалия, 429 за Реал (Мадрид), 292 за Манчестър Ю-танайтед и 31 за Спортинг (Лисабон). Това бе гол номер 81 за португалеца с фланелката на националния отбор, като той изостава само от Ференц Пушкаш (84) и Али Даеи (109) във вечната голмайсторска листа на всички национални селекции.

В 56-ата минута голямата звезда на Египет Мохамед Салах даде преднина на тима си след огромен натиск към вратата на Бето. Той получи топката от левия фланг и, без да се суети, я вкара в долния десен ъгъл на вратаря с удар от границата на пеналта.

До края Португалия натискаше постоянно, но нямаше късмет да отбележи. Това се случи във втората от общо 4-ите минути добавено време, когато Кристиано получи центриране от левия фланг, освободи се от бранител и прати топката в мрежата след мощен удар с глава за 1:1.

Буквално в последната секунда от мача Кристиано получи нова топка на главата си - този път след центриране отдясно от пряк свободен удар. Той скочи над отбраната на Египет и вкара мощно топката за 2:1. Съдиите отнеха от радостта на португалеца, като искаха да преразгледат ситуацията със системата VAR, но все пак признаха гола и така "мореплавателите" ликуваха с пълния обрат.