"Чукове" се стовариха върху Челси за първа победа на Мойс

снимка: twitter.com

Уест Хем поднесе изненадата в 16-ия кръг на английската Висша лига, след като надви Челси с 1:0 у дома. "Чуковете" записаха първа победа при новия си наставник Дейвид Мойс, но отново остават в зоната на изпадащите. Единственият гол в мача отбеляза Марко Арнаутович в 6-ата минута, а после домакините заключиха вратата си и не допуснаха множеството удари на Челси да влязат в нея.

В 6-ата минута Арнаутович направи страхотно двойно подаване със съотборник и се озова в наказателното поле, където стреля технично с левия крак покрай Тибо Куртоа и поведе Уест Хем напред в резултата.

В 20-ата гостите имаха шанс да изравнят, но удар на Еден Азар премина встрани от целта. В 28-ата пък Адриан спаси коварен удар на Н'голо Канте, а малко по-късно и Давиде Дзапакоста не успя да се разпише след далечен изстрел.

В 54-ата минута Уест Хем имаше пълното право да получи дузпа, след като Андреас Кристенсен игра с ръка в наказателното поле. Това обаче не бе забелязано от съдиите и "чуковете" трябваше да поддържат крехкия си аванс. Те сториха точно това с героични намеси в защита и не позволиха на Дзапакоста и Азар да обърнат мача след няколко удара.

След поражението Челси изпуска бавно от поглед Манчестър Юнайтед и лидера Манчестър Сити. Футболистите на Антонио Конте са 3-и с 32 пункта, 3 по-малко от Юнайтед и цели 11 по-малко от "гражданите". Уест Хем пък е 18-и с 13 точки.