Чудовищна игра прати Серина безпроблемно на финал

Серина Уилямс преодоля с лекота срещата си от полуфиналите на откритото първенство по тенис на САЩ, след като победи с 6:0, 6:3 китайката На Ли.

Американката, поставена под номер едно в схемата, ще играе на финал срещу Виктория Азаренка, която по-рано същата вечер се наложи с категоричното 6:4, 6:2 срещу италианката Флавия Пенета.

Защитаващата титлата си Уилямс спечели първите седем гейма от мача, но изненадващо загуби собственото си подаване в началото на втория сет.

Тя обаче не се притесни от това и бързо върна пробива, след което пое контрола над срещата и спечели с лекота.

Единственият драматичен момент се получи в предпоследния гейм, който беше спечелен от Уилямс след осем допълнителни разигравания. Финалът на турнира е повторение от миналогодишния, който беше спечелен от Серина Уилямс.