Чочев вкара за Палермо и заплете възела в Серия "Б"

снимка: twitter.com

Българският национал Ивайло Чочев бе точен за своя Палермо в гостуването на Пескара от 13-ия кръг на италианската Серия "Б", завършило наравно 2:2. Халфът вкара изравнителното попадение за 1:1 в 15-ата минута, след като достигна топката чрез шпагат и я мушна в почти опразнената врата. В 62-ата минута той отново отбеляза, но флагът на страничния рефер бе вдигнат заради засада.

В 10-ата Кристиан Капоне поведе домакините, а Чочев бързо секна радостта им. В 33-ата Илия Несторовски пък даде преднина на сицилианците. Те издържаха до началото на втората част, когато Гастон Бругман върна паритета, а така оформи и крайния резултат.

По този начин Палермо остана лидер в класирането на Серия "Б", но още днес може да падне с няколко позиции надолу. Емполи, Фрозиноне и Парма дебнат с по 20 пункта и мач по-малко, а Бари и Салернитана също могат да изместят тима на Чочев. Те имат по 19 точки в актива си. Пескара е на 11-о място със 17 точки.