Чочев постла пътеката към победа на Палермо при завръщането си (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ивайло Чочев направи страхотно завръщане за Палермо и отбеляза първото попадение при победата у дома над Салернитана с 3:0. Българският национал лекуваше травма в коляното и не бе играл за "розовите" от 25 ноември насам, но се завърна в 21-ия кръг на италианската Серия "Б", като изигра пълни 90 минути.

Той откри резултата в 30-ата минута, след като получи дълъг пас, овладя топката, финтира няколко пъти бранител на гостите и успя да излъже стража им за 1:0.

В 53-ата гостите останаха с 10 души на терена, след като Луиджи Витале си изкара червен картон. Играчите на Бруно Тедино се възползваха от предимството си и вкараха още два гола, за да сложат точка на спора. Гаетано Монакело в 79-ата и Мато Яяло в 93-ата затвърдиха лидерството на тима си в шампионата.

Палермо остава на първа позиция с 39 точки - 2 повече от втория Фрозиноне. Салернитана е на 12-о място с 26 точки.