Чилич измести Григор от 4-ото място с полуфинал във Вечния град

снимка: twitter.com

Марин Чилич се класира на полуфинал на "Мастърс" турнира в Рим, след като надви Пабло Кареньо Буста с 6-3, 6-3 за 1:06 ч. игра. По този начин хърватският тенисист отново се изкачва на 4-ата позиция в ранкинга на ATP следващия понеделник и запраща Григор Димитров на петото място.

В първия сет Чилич реализира само един пробив за 4-2. Това му бе достатъчно за да затвори частта при 6-3, а същото се случи и във втория сет. Кареньо Буста не успя да се противопостави на хърватина и загуби откриващото си подаване, с което изходът бе почти предрешен.

Чилич продължи с високия процент спечелени точки на първи сервис, който в края на мача бе невероятните 96%. Това бе основната причина хърватина да затвори и втората част при 6-3 след нов пробив точно в деветия гейм.

Така в спор за място на финала Чилич ще чака победителя от сблъсъка между Давид Гофен и защитаващия титлата си Александър Зверев.