Четири поред и Милан мечтае за Европа

Отборът на Милан записа четвърта поредна победа в Серия А, след като тази вечер „росонерите“ победиха с минималното 1:0 гостуващия Катания в среща от 33-ия кръг.

Единственият гол в мача отбеляза Рикардо Монтоливо през първата част, а гостите завършиха двубоя и с човек по-малко след изгонването на Фабиан Ринаудо в 79'.

Така Милан събра актив от 48 точки и се изравни с отборите на Торино и Лацио, но оставайки на 5 точки зад петия Интер и зона Лига Европа.

Пред „росонерите“ обаче остават съвсем реални надежди за атакуване на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири наесен.

Катания от своя страна върви все по-стремително към изпадане в Серия Б, като сицилианският тим остава на последното 20-о място с актив от едва 20 точки до момента.

Наставникът на домакините Кларънс Зеедорф постави Марио Балотели на върха на атаката, докато Адел Таарабт и Андреа Поли започнаха на двата фланга. Рикардо Кака действаше в ролята на „десетка“, а Найджъл Де Йонг и Рикардо Монтоливо стартираха като двойка вътрешни халфове.

Катания разчиташе в атака на аржентинското си острие Гонсало Бергесио, докато Себастиан Лето и Ярослав Плашил нападаха по двата фланга на сицилианците.

4079784

Двубоят на „Сан Сиро“ стартира с по-активна игра на гостите, докато Милан навлезе по-бавно в срещата. В 13' пред Катания се откри добра възможност за гол, но Абиати спаси. Бариентос получи достатъчно време да стреля и да насочи топката, но ветеранът не позволи да бъде преодолян.

Постепенно „росонерите“ започнаха да намират играта си, а резултатът от това не закъсня. В 23' резултатът в двубоя бе открит, след като Рикардо Монтоливо изправи на крака трибуните с великолепно изпълнение. Италианският национал отправи истинска бомба от дистанция, намирайки долния ляв ъгъл зад вратаря Андухар – 1:0.

4079781

В 33' Адел Таарабт можеше да удвои, но фалцовият удар на мароканеца мина покрай гредата. В 37' пред Милан се откри и нова възможност. Марио Балотели стреля от пряк-свободен удар, но малко раздели нападателя от намиране на целта.

Втората част на „Сан Сиро“ започна с нова възможност за домакините. В 52' Адел Таарабт центрира опасно в пеналтерията на сицилианците, но Андреа Поли взе топката от главата на Балотели, не позволявайки на своя съотборник да отбележи. Малко по-късно Филип Мексес бе близо до нов изящен гол на сметката си, но този път ножицата на бранителя не се оказа успешна.

4079783

Дванадесет минути преди края отборът на Катания сам намали шансовете си да измъкне поне точка от Милано. Фабиан Ринаудо си изкара глупав втори картон, влизайки грубо в краката на Филип Мексес. Това съвсем обезкуражи гостите, които до края на срещата не затрудниха с почти нищо защитата на Милан.

До края на срещата Милан можеше и да удвои крехкия си аванс в резултата. Фалцов изстрел на Адел Таарабт излезе в аут, а силен удар на Марио Балотели също не попадна в целта.

AC Milan 1-0 Catania Footyroom.comby footyroomcom