Четири отбора поведоха в Бразилия

Интернасионал (Порто Алегре) победи с 2:1 Спорт Ресифе в среща от 3-ия кръг на бразилското първенство и събра 7 точки, като се присъедини към още три отбора, заемащи лидерските позиции- Коринтианс, Крузейро и Гояш.

Аржентинският плеймейкър Андрес Д'Алесандро, както и чилийският полузащитник Чарлес Арангис донесоха успеха на Интернасионал. Д'Алесандро откри резултата в 13-ата минута с далечен удар с левия крак, като топката се отби в крак на бранител за 1:0.

Арангис пък вкара за 2:0 в добавеното време на първата част, като останаха съмнения, че се намира в засада, когато получава топката. Това е втора победа на Интернасионал на реновирания стадион за Световното първенство Бейра Рио. За гостите пък се разписа Патрик в 79-ата минута.

Също в неделя Фламенго се наложи над Палмейрас, като два пъти се разписа полузащитника Александро. Крайното 4:2 беше първа победа на Фламенго през този сезон, а срещата се игра също на реновирания стадион Маракана.

Крузейро стигна до втората си победа в първенството благодарение на гола на Морено в 84-ата минута, който оформи крайното 2:3 като гост на Атлетико Паранаензе. Домакините водеха с 2:1 до 74-ата минута, когато Соуза изравни от дузпа, а след него Морено направи пълен обрат. Крузейро игра този мач с голяма част от резервите си, тъй като основните футболисти получиха почивка преди мача в турнира Копа Либертадорес.

Ден по-рано Флуминенсе пропусна шанса да остане единствен с пълен актив или поне да се изравни с останалите четири отбора с по 7 точки, след като пред 50 хиляди зрители на стадион Маракана загуби с 1:2 от Витория Баия. Флу, шампион на страната за 2010-а и за 2012-а година, остана на 5-о място с 6 точки, посочва БТА.

Останалите резултати от 3-ия кръг: Сао Пауло- Коритиба 2:2, Сантос- Гремио 0:0, Баия- Ботафого 1:0, Крисиума- Фигейрензе 1:0, Атлетико Минейро- Гояш 0:1, Чапекоензе- Коринтианс 0:1.