Червени картони помогнаха на Лацио за победа в Лига Европа (ВИДЕО)

Лацио постигна първи успех в Лига Европа и общо втори пореден в рамките на четири дни, включваки победата с 2:0 над Дженоа през уикенда в Серия А. „Орлите“ спечелиха с 3:2 домакинството си на Сент Етиен, но не без помощта на червените картони, които получиха гостите.

В 18-ата минута френският тим, който едва преди четири дни допусна първото си поражение през сезона в Лига 1, поведе в резултата. Мустафа Сал даде аванс на гостите след асистенция на Хамума, но Ожени Онази в 22-ата след добро подаване на Стефано Маури възстанови равенството.

Берич за груб удар с лакът бе изгонен директно в 33-ата минута от състава на Сент Етиен и след почивката бе ясно, че Лацио ще владее инициативата. Домакините се възползваха и Уесли Хойд след пас на Лукас Билия осъществи пълен обрат в 48-ата минута.

В 80-ата самият сребърен медалист с Аржентина на Копа Америка 2015 Билия се разписа за 3:1, а 180 секунди по-рано Сал бе оставил тима си с деветима души на терена заради втори жълт картон. Все пак, Моне-Паке вкара още един почетен гол за Сент Етиен и в 84-ата минута бе фиксирано крайното 3:2.

Лацио е лидер в Група G с 4 точки, колкото има и Днипро, който днес спечели визитата си на Розенборг с 1:0. Сент Етиен и норвежците са с по 1 точки.

SS Lazio 3 - 2 ASSE Saint-Etienneby cristian_lupu