Червената серия свърши край Царевец пред пълен стадион

ЦСКА си намери майстора. "Червените" бяха напът да запишат 10-а поредна победа във всички турнири и 9-а в Първа лига, но Етър се оказа черна котка. Дербито във Велико Търново завърши 2:2. Приятно впечатление направи публиката на стадион "Ивайло". Около 10 000 души имаше по трибуните, като половината от тях бяха фенове на "армейците", най-вече от близки до Старопрестолния град населени места.

И двете агитки впечатлиха с подкрепата си и с пироефекти. Двата тима се захапаха здраво от първата минута. Първи удариха столичани. Обичайният заподозрян Фернандо Каранга получи хубаво центриране от Манолев и с глава оплете топката във вратата на Христо Иванов. Само 2 минути по-късно обаче Бадара възстанови равенството. Чернокожият таран на домакините взриви трибуните, след като се извиси над Александър Дюлгеров и с глава не остави шансове на вратаря.

Съдията Железов често подкрепяше гостите и накъсваше ненужно играта. През нервното второ полувреме ЦСКА бе по-настойвив. Наградата за това дойде в 62-ата минута. В прегръдките на съотборниците си попадна отново Каранга. Пинто нахлу чудесно отдясно и видя, че Каранга е непокрит. Последва мек пас, а нападателят нямаше как да сгреши и с глава на празна врата изведе "армейците" напред в резултата.

Когато всички очакваха пореден успех на ЦСКА падна изравнителен гол. При центриране от корнер Пинто си заби неспасяемо кълбото в собствената мрежа и така сложи край на супер серията на столичани - 2:2.

След този мач ЦСКА е с 26 точки на първото място, но Лудогорец ще ги изпревари, ако бие вкъщи Берое. "Болярите" от Етър са осми с 12 пункта.