Черноморец и Ямбол записаха победи

снимка: Facebook

Черноморец (Бургас) победи като гост Спартак (Плевен) с 85:78 (10:25, 28;12, 20:19, 27:22) точки в среща от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа втори успех от началото на сезона.

Домакините започнаха отлично мача, печелейки първата част с 25:10, но изиграха много слаба втора част, в която вкараха едва 12 точки срещу 28 за съперника.

На почивката Черноморец имаше аванс от 38:37. Втората полувреме беше равностойно, а гостите стигнаха до победата след по-добра игра в последните пет минути.

За победителите се отличиха Тодор Тодоров с 23 точки, Константин Коев с 15 точки и 7 борби, Богдан Андонов с 13 точки и Тодор Захариев с 13 точки. За Спартак най-полезни бяха Веселин Георгиев с 19 точки, Джеймс Анакриън и Васил Александров с по 16 точки.

В другия мач днес Ямбол спечели драматичен мач срещу Берое (Стара Загора) със 92:88 (24:30, 23:20, 23:17, 22:21) точки. За домакините Павлин Иванов вкара решителна тройка 31 секунди преди края. Иванов беше най-резултатен за победители с 29 точки.