Черно море загуби последната си контрола

Черно море допусна домакинска загуба в последната си контрола преди началото на пролетния дял от първенството.

На стадион "Тича" домакините загубиха от Добруджа с 1:3. Домакините поведоха в резултата още в 6-та минута.

Сашо Александров бе изведен по десния фланг, центрира по земя, Георги Божилов пропусна топката, която попадна у Бакари, който от 7-8 метра вкара за 1:0.

В 17-та минута Спас Георгиев от Добруджа отправи силен удар по диагонал, но вратарят Георги Китанов успя да избие топката. В 21-та и 37-та минути гостите направиха още два пропуска пред вратата на Черно море чрез Красимир Станоев и Ивайло Димитров от пряк свободен удар.

В 42-та минута Добруджа успя да изравни резултата, след като Станимир Андонов вкара куриозен гол от почти нулев ъгъл отдясно. В 44-та минута Иван Коконов можеше да изведе отново Черно море напред в резултата, но от границата на малкото наказателно поле стреля високо над вратата.

В 68-та минута Черно море можеше да реализира нов гол. Кристиян Пешков бе изведен в отлична позиция и стреля фалцово от движение, но вратарят на Добруджа успя да избие топката в корнер. В 76-та минута Добруджа отбеляза второ попадение.

Ивелин Василев се пребори с няколко играчи на Черно море и с техничен удар реализира втори гол за гостите. В 82-та минута Красимир Станоев навлезе в наказателното поле на Черно море и стреля по диагонал, топката се отби в напречната греда, а при последвалата добавка Спас Георгиев вкара третия гол за Добруджа.

Треньорът на Черно море Георги Иванов използва 22-ма футболисти в срещата.