Черно море със стратегически хикс в Израел

снимка: БГНЕС

Макаби Нетаня и Черно море завършиха 1:1 на стадион "Блумфийлд" в Тел Авив в първия мач от втория квалификационен кръг на Купата на УЕФА.

Домакините започнаха по-силно срещата и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Черно море. Първият шанс за "моряците" бе в 17-та минута, когато Алекс стреля от пряк свободен удар от 30 метра, но топката рикошира и излезе в аут. В 27-та минута Ямполски центрира опасно в наказателното поле на Черно море, след което Домакинов сбърка фатално и Киойо отблизо не остави никакви шансове за Илчев 1:0.

Черно море веднага се опита да изравни и в 38-та минута след двойно подаване между Манолов и Юруков, последният стреля опасно, но вратарят на Макаби Щраубер успя да улови топката. Българският тим стигна до изравнително попадение в 42-та минута след центриране в наказателното поле на Макаби. Алекс овладя топката и с великолепен прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата на Щраубер за 1:1.

През второто полувреме домакините създадоха повече опасни положения, но до ново попадение не се стигна. В последните секунди на срещата Радослав Бачев получи жълт картон за бавене на играта и ще пропусне реванша на 28-и август.