Черно море си подслади празниците с три точки срещу Ботев (Пд)

Черно море победи Ботев (Пловдив) с 1:0 и измести пловдивчани от шестото място в А група.

Двубоят се игра при изключително тежки условия във Варна, което попречи на двата тима да покажат най-добрия футбол, на който са способни, особено през първата част. През втората положенията бяха повече, но двубоят отиваше към закономерно равенство.

В първата минута на даденото продължение обаче Живко Атанасов се извиси в наказателното поле на Ботев и с глава донесе трите точки на „моряците“.

Така те вече имат актив от 40 пункта и заемат шеста позиция, докато Ботев ще зимува на седмо място с точка по-малко, въпреки солидните амбиции, които заявиха от клуба.

Първото полувреме не бе особено стойностно и на тежкия терен на „Тича“ преобладаваха битката и острите сблъсъци за сметка на головите ситуации.

Ботев като че ли бе малко по-активният отбор на Герена, но най-опасното положение в първите 35 минути стана пред вратата на „канарчетата“. Георги Илиев отправи мощен удар от около 20 метра, но Стаховяк се намеси класно и предотврати гола.

4052412

Пет минути преди края на полувремето Кирил Котев се подхлъзна в неподходящ момент, Луис Педро се възползва, отне топката и след като преодоля вратаря Китанов стреля, нов Живко Атанасов изби от голлинията.

Тежките условия пък взеха жертва и в 38-та минута Стенли Окоро бе заменен от Иван Коконов.

През втората част играта живна и двата отбора опитаха да стигнат до трите точки и да завършат годината с успех.

В 58-та минура Георги Божилов овладя топката след нескопосано изчистване на Елведин Джинич, преодоля Веселин Минев и стреля, но над вратата на Стаховяк. Десетина минути по-късно Георги Илиев подаде добре към Симеон Райков, който центрира добре към Иван Коконов, но той не успя да засече топката във вратата на Ботев.

4052412

След 70-та минута пловдивчани натиснаха по-сериозно и създадоха няколко добри положения. Първо Мариян Огнянов от малък ъгъл би в аут, а в следващата атака Михаил Венков изчисти от голлинията след шут на Педро и предотврати сигурен гол за гостите.

Черно море отговори с хубав пас на Еденилсон Бергонси към Георги Илиев, който остана очи в очи със Стаховяк, но се подхлъзна и не успя да нанесе хубав удар.

В 86-та минута удар на Джинич с глава мина много близо до напречната греда на Черно море и точно когато изглеждаше, че двубоят ще завърши без победител домакините нанесоха своя удар.

В първата минута на даденото от съдията продължение Живко Атанасов засече с глава центриране от корнер и отбеляза за 1:0, с което донесе и трите точки за Черно море.