Черно море с трудна победа над Спартак (Плевен)

Отборът на Евроинс Черно море победи трудно Спартак (Плевен) със 76:64 у дома в мач от редовния сезон на НБЛ, предаде БТА. Домакините успяха да вземат срещата едва в заключителните минути на последната част. Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия в сряда президент на Българската федерация по баскетбол Михаил Михов.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с 5:0. Гостите успяха да отбележат първите си точки след малко повече от 3 минути игра. Играчите на Спартак успяха не само да изравнят при 7:7, но и да поведат, като преднината им достигна 6 точки при 15:9 в тяхна полза. Гостите успяха да вземат първата четвърт с 20:15, като 10 от техните точки реализира Хрисимир Димитров.

Играта в началото на втората четвърт бе изключително оспорвана и равностойна. Още в началните минути на втората част домакините успяха да стопят пасива си и изравниха резултата при 22:22. Последва още едно равенство при 25:25. След него баскетболистите на Черно море заиграха отлично в атака и защита и започнаха да трупат преднина, която на почивката бе 7 точки - 38:31.

През третата четвърт играта отново бе равностойна, но в действията на двата отбора имаше много брак. Домакините успяваха да поддържат аванса си, но не успяваха да се откъснат с повече от 5-6 точки. И двата отбора допускаха много грешки, особено в стрелбата от зоната за 3 точки. Преди последната решителна част авансът на домакините бе 4 точки - 53:49.

В началото на последната четвърт гостите се възползваха максимално от слабата игра на домакините, като реализираха 7 безответни точки и поведоха в резултата. Играчите на Черно море отбелязаха първите си точки в тази част след три минути и 40 секунди игра за равенство 55:55.

В последните минути на срещата младите играчи на домакините показаха характер и желание за победа и заслужено спечелиха двубоя. Решаващи се оказаха трите тройки, реализирани от Тихомир Желев в самия край на мача.

Евроинс Черно море - Спартак 76:64 (15:20, 23:11, 15:18, 23:15)