Черно море пропусна да разгроми Славия за Купата

Черно море надви Славия с 2:0 в първи осминафинален мач от турнира за Купата на България, представляващ един от трите сблъсъка между отбори от А група. „Моряците“ натрупаха солиден аванс преди реванша в столичния квартал „Овча купел“ на 3-ти декември.

В четвъртата добавена минута на първото полувреме Стенио откри резултата в полза на домакините, с което отбеляза третия си гол от началото на сезона и първи в турнира. Полузащитникът от Кабо Вердер е водещ реализатор на „моряците“, които в 62-ата минута за втори път преодоляха стража на Славия Емил Петров, заменил на полувремето Георги Петков.

Шут на Мирослав Манолов бе блокиран в наказателното поле на гостите, но топката попадна в обсега на непокрития Бекир Расим, който отблизо нямаше как да сбърка за 2:0. Авансът от две попадения е солиден, но домакините можеха да си осигурят далеч по-убедителна преднина, ако не бяха редицата пропуски пред вратата на Славия.

Диего Фераресо на два пъти изчиства топката от голлинията след удари на Манолов през второто полувреме и Живко Петков през първото. Димитър Пиргов направи същото след 18 минути игра, когато отново Петков обстрелва вратата на гостите след изпълнение на корнер.

4121351

Добро впечатление с изявите си направи холандското попълнение на Черно море Марк Клок, който изведе сам срещу вратаря Стенио за първия гол, а в 82-ата минута направи същото и с Миро Манолов, но пасът на централния нападател към Бургхард не се превърна в голов, защото Фераресо се намеси от голлинията.

В заключителните мигове на добавеното време Радослав Василев бе изведен на добра позиция и имаше шанс да вкара важен гол за Славия, но вратарят Илко Пиргов не бе особено затруден в намесата си.

По пътя си към осминафиналите Черно море спечели с 2:0 срещу Созопол, а Славия удари Черноморец с 3:1. Мачът между "моряците" и "белите" е един от трите сблъсъка на елитни отбори - днес от 17:45 играят Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив), а първият мач Берое - Лудогорец е отложен за месец февруари 2015-та година.