Черно море е новият шампион на България при децата

снимка: chernomorepfc.bg

Отборът на Черно море (Варна) стана републикански шампион за деца (родени 1998 година) след победа с 1:0 над ЦСКА, информира БТА. Срещата се игра в Сливен пред близо 400 зрители и беше поверена на съдията от А група Станислав Ставров от Велико Търново.

Единственото попадение в мача вкара централният нападател на "моряците" Валентин Йосков в 63-ата минута. Йосков, който е и национал на България, надбяга двама защитници на ЦСКА, излезе сам срещу вратаря и търколи топката в мрежата край плонжа на вратаря Слави Петров.

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции, като една ситуация за младите "армейци" пропиля Павел Головодов.

Картината беше същата и в първите 10 минути на второто полувреме, след което варненци вече взеха инициативата. Най-напред Йосков подаде на Кристиян Събев, който не успя да вкара, а след него самият нападател пропусна.

Седем минути преди края на редовното време Йосков, който дойде в Черно море от Черноморец преди близо 2 години, надбяга двама от ЦСКА и сам срещу вратаря отбеляза единственото попадение.

По този начин Черно море спечели титлата при U15, а Славия е шампион при младшата възраст U17. Шампион при най-големите U19 е отборът на Литекс.

Новия сезон в детско-юношеския футбол ще започне около 10-и август.