Челси усмири агресивните тигри

Челси победи Хъл Сити с 2:0 в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. "Сините" стигнаха трудно до победата, тъй като "тигрите" дадоха сериозен отпор, въпреки че не вкараха гол.

В 12-ата минута двубоят бе спрян за около 10 минути, след като Гари Кейхил и Дейвид Мейлър сблъскаха главите си. В следствие, на което ирландецът бе изваден от игра. Съдиите дадоха 9 минути продължение, а в последната от тях Диего Коста вкара дежурния си гол, за да затвори устите на критиците си. Това стана и най-късно вкараният гол през първата част в историята на Висшата лига.

Второто полувреме "тигрите" показаха нокти и опитаха да изравнят резултата. Но само блестящите намеси на Тибо Кортуа спасиха мрежата на Челси чиста. В 81-ата минута Гари Кехйхил бе оставен непокрит на далечната греда и след центриране от Уилиян от пряк свободен удар резултатът стана 2:0.

Челси продължава да води убедително в класирането с актив от 55 точки, което е на цели 8 аванс пред втория Арсенал. Хъл Сити остава на 19-ото място с 16 точки.