Челси се събуди с разгром на "Стамфорд Бридж"

снимка: Guliver/Getty Images

Челси записа първа победа в последните си три мача, след като този следобед "Стамфорд Бридж" видя убедителен успех с 4:1 над опашкаря Уигън в мач от 26-ия кръг на първенството.

Рамирес (23) и Азар (56) дадоха аванс на домакините, но Малоуни (58) върна надеждите на Латикс. Лампард обаче със 198-ия си гол в кариерата подпечата успеха, а в продълженията Марин оформи крайното 4:1.

Благодарение на успеха Челси отново се върна на третата позиция, като има актив от 49 точки, докато преследвачът Тотнъм има 1 по-малко. Това беше и първи успех за тима на Бенитес в последните 3 мача, като "сините от Лондон" записаха 2:2 с Рединг и 2:3 загуба от Нюкасъл.

Срещата изненадващо започна с надмощие за гостите, които в първите минути можеха да водят с 2 гола разлика, но Ди Санто и Малоуни се оказаха неспособни да материализират добрите положения, които се откриха пред тях.

След първите 10 минути домакините се съвзеха и заредиха положение след положение, като в рамките на 2 минути Торес направи два ужасни пропуска, при единият от които успя да излъже двама защитници по брилянтен начин, но ударът му бе изключително слаб.

Все пак Торес до някъде се реваншира за пропуските си, след като в 23-ата минута Луис пусна към Торес, който с едно докосване изведе Рамирес в прекрасна позиция, а бразилецът завърши красиво и даде аванс на Чесли.

След попадението Торес отново можеше да се разпише, но ударът му бе париран по чудесен начин от Хабси, а след това Лампард и Рамирес не успяха да завършат добри атаки за Челси. В самия край на полувремето МакАртър можеше да се разпише, но Аспиликуета се намеси решително в последния момент и успя да избие.

Втората част започна с натиск на Челси, който даде резултат 11 минути след подновяването на играта, като бърза атака на домакините се разгърна по десния фланг, където Аспиликуета имаше цялото време на света, за да намери Азар в наказателното поле, а за белгиецът не бе проблем да засече центрирането - 2:0.

Само 2 минути по-късно обаче Чех сбърка фатално, като Малоуни беше изведен сам срещу него, като Чех излезе неразчетено подобно на Пепе Рейна през миналата седмица, а нападателят се възползва и плъзна топката край вратаря за 2:1.

Челси не се притесни и продължи да атакува, като Лампард бе близо до трети гол, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В 73-ата минута обаче Коул спря удар на Стам с ръка, и то в наказателното поле, но съдията прецени, че ударът е бил от много близко разстояние и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В крайна сметка опитите на Уигън да стигне до изравнително попадение бяха покосени от вездесъщия през този сезон Франк Лампард, който заби поредното си попадение през този сезон (и общо 198), като в 86-ата минута се възползва от пас на Азар - 3:1. Крайният резултат бе оформен от резервата Марко Марин в продълженията.