Челси с невиждана от година серия във Висшата лига (ВИДЕО)

Челси продължава с победите в английската Висша лига, а мениджърът Гуус Хидинк остава непобеден при втория си престой на „сините“, които пое в края на декември миналата година. Лондончани спечелиха с 2:1 гостуването си на Норич и за първи път от април 2015-та записаха три поредни успешни визити на съперници от елита.

Попаденията в двубоя бяха отбелязани от трите точни удара, които двата тима си размениха в неособено атрактивния, но вдъхновяващ мач за феновете на Челси. Още преди да е изтекла и една минута игра левият бек Кенеди откри резултата след подаване на Еден Азар и се превърна в 16-ия футболист на „сините“, разписвал се през сезона – в това отношение те са номер едно във Висшата лига.

В добавеното време на първата част пък Диего Коста продължи ефективността в редиците на Челси и покачи на 0:2, за да даде ключово предимство на тима си във важен психологически момент.

Редмънд върна един гол в 68-ата минута за Норич, но „канарите“ не можаха да стигнат до изравняването, като иначе имаха огромното желание да го направят, но им липсваха положения пред вратата на Тибо Куртоа.

Така Челси продължи възраждането си в първенството и вече има 39 точки, които отреждат 8-ма позиция на отбора на Хидинк. Макар и с мач повече от отборите непосредствено пред тях в класирането, „сините“ се доближиха само на 8 точки от топ 4. Норич с 24 пункта е на 18-то място.

Гуус Хидинк пък записа 16-та лична победа в Англия, като в 24-те си мача в кариерата в първенството е допуснал само едно поражение.

Norwich City 1-2 Chelsea Premier League...by sports-live1