Челси разката фамилията на Евертън и Роналд Куман (ВИДЕО)

Челси попиля коравия Евертън с 5:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. По този начин подопечните на Антонио Конте се изкачиха на върха в таблицатана. На стадион "Стамфорд Бридж" "сините" от Лондон изиграха вихрено първо полувреме, в което напълно надиграха противника си.

Момчетата на Роналд Куман не знаеха къде се намират и допуснаха два гола в рамките на минута. Техни автори станаха Еден Азар и Марко Алонсо, който вкара първото си попадение за клуба. Преди паузата Диего Коста също записа името си сред голмайсторите, а десетина минути след почивката Азар ликвидира интригата с втория си гол в мача. Малко след това Педро оформи крайния резултат.

Новият лидер във Висшата лига Челси вече има 25 точки на сметката си, докато "карамелите" заемат шесто място с 18 пункта. Утре Арсенал и Ливърпул могат да изместят "сините" от лидерската позиция, ако съответно бият Тотнъм и Уест Бромич.