Челси пропусна да направи коледен подарък за феновете си (ВИДЕО)

Челси се бе устремил към втора поредна победа в ерата „след Моуриньо“, но по крайно глупав начин пропусна да осъществи обрат срещу Уотфорд на „Стамфорд Бридж“ и не можа да зарадва привържениците си на „Деня на отварянето на подаръци“ в Англия.

„Сините“ от Лондон се задоволиха с равенство 2:2 срещу новака в елита, след като в 80-ата минута Оскар изпълни по безобразен начин дузпа и не можа да донесе заслужен успех на домакините. Гостите обаче заслужиха точката в срещата, защото демонстрираха смелост в играта си и реализираха възможностите си, след което не допуснаха паника в собственото наказателно поле.

След като през първите 30-ина минути Челси изглеждаше като по-опасния отбор от двата на терена, резултатът най-сетне бе открит в 32-ата от Диего Коста, който получи добър пас от Гари Кейхил и с прецизно изпълнение прати топката в мрежата.

По елементарен начин обаче домакините допуснаха изравняване в края на първата част, докато гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Трой Дийни бе безпогрешен от бялата точка в 42-ата минута.

Одион Игало в 56-ата минута стана първият футболист в историята на Уотфорд с гол в пети пореден мач от шампионата, за да направи 1:2 и да върне тъжните спомени на „Стамфорд Бридж“.

Страхотно извеждащо подаване на Уилиан към Диего Коста обаче бе овладяно от испанския стрелец, който с изстрел от трудно положение в обратния ъгъл успя да възстанови равенството с втория си гол в мача – 2:2 в 65-ата минута.

В 80-ата влезлият като резерва Еден Азар изпълни целта си и изработи дузпа за своя тим, след като бе повален безкомпромисно в наказателното поле, но Оскар изпълни безобразно 11-метровия наказателен удар и прати топката над горната греда. Преди седмица бразилецът се разписа от дузпа срещу Съндърланд за 3:1, но сега, в далеч по-отговорен момент, разочарова напълно.

Chelsea 2 - 2 Watford - Highlights - 26_12_2015by HRR15