Челси продължава победния си ход в Англия - надигра Манчестър Сити с 2:0 (видео)

снимка: Reuters

Отборът на Челси постигна нова ценна победа във Висшата лига, след като в двубой от 30-ия кръг на английското първенство успя да се наложи с 2:0 като домакин над тима на Манчестър Сити. Попаденията бяха дело на привлечения през зимния трансферен прозорец бразилски централен бранител Давид Луис, който бе точен с глава след центриране на Дидие Дрогба в 79-ата минута и на Рамирес в края на мача.

Двубоят започна с опасно положение в полза на гостите от Манчестър, но вратарят на Челси Петър Чех успя да отрази опасен удар на Яя Тур в 6-ата минута. „Сините" от своя страна отговориха с опасна атака в 13-ата минута, но падналият на земята Рамирес попречи на Соломон Калу да стреля точно по посока на вратата на гостите.

В 20-ата минута шампионите имаха основателни претенции за дузпа, след като Лескът блокира непозволено центриране на Калу, но главният рефер прецени да не отсъди наказателен удар.

До края на частта Челси се опита да открие резултата, но Фернандо Торес и Рамирес не успяха да се справят с чудесния в този двубой Винсент Компани и отбраната на „гражданите".

След почивката тимът на Карло Анчелоти продължи да бъде по-опасния отбор на терена, като в 51-ата минута чудесна атака, преминала през Торес, Калу и Малуда завърши с изстрел на французина, но Джо Харт се справи лесно.

Първата по-сериозна опасност в полза на Сити пък дойде в 66-ата минута, когато Джеко стреля с глава след пас на Милнър, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В 71-ата минута Анчелоти направи двойна смяна, изваждайки от състава Фернандо Торес и Флоран Малуда, като на тяхно място се появиха Дидие Дрогба и Никола Анелка. Това бе седми пореден мач без попадение за Торес, откакто той се присъедини към лондонския тим.

Именно Дрогба пък бе в основата на попадението на Челси, паднало в 79-ата минута. Котдиоварецът центрира по чудесен начин след нарушение в близост до флага за изпълнение на ъглов удар, а другото зимно попълнение в тима - Давид Луис надскочи отбраната на Манчестър Сити и прати в екстаз трибуните на „Стамфорд Бридж".

Челси бе далеч по-добрият отбор през целия мач и заслужено стигна и до втори гол в самия край на мача, когато Рамирес се възползва от бърза контраатака и сложи точка на спора, реализирайки в 92-ата минута.

Така "сините" вече имат актив от 54 точки и изпревариха именно тима на Манчестър Сити на третата позиция в класирането на Висшата лига. "Гражданите" остават четвърти с един пункт по-малко, като тима на Роберто Манчини има и един двубой повече от шампионите.