Челси премина кървавото изпитание на "Британия"

Челси победи с 2:1 Стоук в изключително напрегнат и груб двубой. На "Британия" домакините решиха, че единственият начин по който могат да спрат лидера в класирането е с непрестанни нарушения и здрави ритници по Диего Коста.

Уилиан вкара страхотен гол след изпълнение на пряк совободен удар в страни от наказателното поле. След това обаче Стоук стигна до гол, но попадението бе отменено заради нарушение в атака. Няколко минути по-късно съдията Антъни Тейлър отсъди спорна дузпа за "грънчарите" за нарушение на Джонатан Уолтърс. Самият Уолтърс вкара за 1:1. По интересно през тази част беше физическият спор между Диего Коста и Райън Шоукрос. Бруно Мартинс-Инди и Давид Луис също се бутаха и ритаха постоянно.

През втората част Стоук се затвори в собствената си половина, а Челси атакуваше непрестанно. Битките по терена и ритниците по Коста, Фабрегас и Уилиан бяха повече от нормалното.

В края на двубоя Гари Кейхил се възползва от разбъркване при корнер и вкара за крайното 2:1 в полза на Челси. Секунди преди последния съдийски сигнал Брадсли си изпроси втори жълт картон и бе изгонен.

Във временното класиране Челси води с 10 точки пред втория и третия - Тотнъм и Манчестър Сити.