Челси пречупи коравия Болтън, дебютант с първи гол

Отборът на Челси продължи успешно към четвъртия кръг на Кепитъл Уан Къп, след като тази вечер "сините" победиха с 2:1 гостуващия Болтън на своя "Стамфорд Бридж".

Френският бранител Курт Зума отбеляза гол още в дебюта си за лондонския клуб, но Матю Милс изравни за Болтън преди почивката.

Успехът на Челси донесе бразилският национал Оскар, който в началото на втората част отбеляза за крайното 2:1. Андре Шюрле пък на два пъти удари гредите зад вратаря на Болтън Андрю Лонърган.

Както предварително бе обявил, Жозе Моуриньо даде почивка на Диего Коста и не го включи в групата за двубоя. Лоик Реми оглави атаката на Челси, а Мохамед Салах, Оскар и Андре Шюрле получиха шанс за изява като титуляри. Джон Оби Микел и младият Нейтън Аке стартираха в полузащита за домакините, докато Филипе Луис, Гари Кейхил, Курт Зума и Сесар Аспиликуета стартираха в отбрана пред Петър Чех.

Крейг Дейвис и Джърмейн Бекфорд оглавиха атаката на „тротърс“, докато Лиам Фийни и Мохамед Камара трябваше да притеснявт домакините през двата фланга на атаката.

Челси стартира агресивно двубоя, но с няколко свои намеси вратарят на гостите Лонърган успя да задържи нулевото равенство на „Стамфорд Бридж“, докато Андре Шюрле тресна и гредата.

Всичко това обаче се промени в 25', когато „сините“ все пак излязоха напред в резултата. Дебютантът Курт Зома засече отклонена топка от Лоик Реми в наказателното поле и с десния крак прониза Лонърган за 1:0.

4115286

Отговорът на Болтън обаче не закъсня, а в 31' бившият клуб на Мартин Петров успя да възстанови равенството. „Тротърс“ се възползваха от статично положение пред вратата на Челси, като Матю Милс с глава засече центриране в наказателното поле, вкарвайки за 1:1.

Четири минути преди почивката младокът Нейтън Аке пък за малко не изправи трибуните на крака, след като негов изстрел бе с мъка спасен от Лонърган.

Втората част на „Стамфорд Бридж“ също стартира с натиск на Челси, като „сините“ не губеха време в предни позиции. В 50' Лонърган спаси нов изстрел на Шюрле, но в 55' стражът на „тротърс“ бе безпомощен за втори път тази вечер. Оскар стреля технично от границата на наказателното поле и намери един от ъглите зад Лонърган, отново извеждайки лондончани напред – 2:1.

В 62' отличен шанс се откри и пред Лоик Реми. Мохамед Салах блесна с отлична акция в половината на Болтън и намери Реми, но френският таран не успя да преодолее вратаря на Болтън.

4115285

По всичко изглеждаше, че Андре Шюрле няма късмет в днешния двубой, тъй като десет минути преди края германецът отново удари греда. Този път изстрелът на Шюрле бе и отклонен от правещия добър мач Андрю Лонърган, като в крайна сметка гредата се оказа последен помощник на стража.

И докато Челси упорито преследваше трети гол в мача, пет минути преди края „сините“ бяха застрашени от изравнително попадение и евентуални продължения. Чун-Йон Лий получи възможност да стреля в очертанията на вратата, но Петър Чех демонстрира концентрация и не позволи да бъде изненадан в ситуацията. Натискът на Болтън обаче продължи, а в 88' и Джърмейн Бекфорд за малко не смълча трибуните, но не успявайки да вкара мача в продължения.