Челси потрепери, но продължава с шампионско темпо

Лидерът в английската Висша лига Челси се върна на победния път, седмица след равенството с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". Тази вечер "сините" изпънаха нервите на своите привърженици, но все пак постигнаха успех с 2:1 над гостуващия Куинс Парк Рейнджърс в среща от 10-ия кръг на първенството.

Челси стигна до успеха едва петнадесет минути преди края, когато Еден Азар спечели и вкара дузпа в полза на домакините. Преди това Оскар бе извел "сините" напред, но Чарли Остин бе възстановил равенството за КПР.

По този начин Челси записа осма победа от десет изиграни срещи до момента, оставайки едноличен лидер с актив от 26 точки. Втори остава отлично представящият се тим на Саутхямптън с 22 пункта. Куинс Парк Рейнджърс пък записа седмо поражение през кампанията и запазва позицията си в зоната на изпадащите.

Възстановеният от контузия Диего Коста се завърна сред титулярите на Челси, а Еден Азар, Оскар и Вилиан отново получиха доверието на Жозе Моуриньо да атакуват от втора позиция. Неманя Матич и Сеск Фабрегас започнаха като двойка вътрешни халфове, докато Филипе Луис, Джон Тери, Гари Кейхил и Бранислав Иванович стартира в защита пред Тибо Куртоа.

Чарли Остин и Лерой Фер стартираха в атака за водения от Хари Реднап състав, докато Варгас, Хенри, Сандро и Хойлет бяха наредени в халфовата линия на „рейнджърите“.

Челси очаквано започна срещата офанзивно, като футболистите на Жозе Моуриньо не губиха време в предни позиции. В 12' „сините“ стигнаха и до първи добър шанс пред вратата на Робърт Грийн, като на отлична позиция изкочи Бранислав Иванович. Сръбският бранител получи подаване от Вилиан, но не съумя да насочи топката в мрежата на съперника.

В 24' Сеск Фабрегас отново се включи в атаката на Челси, което и за малко не доведе до положителен резултат за домакините. Каталунският халф стреля опасно от границата на наказателното поле, но Робърт Грийн внимаваше и отрази в корнер.

Макар и с известно забавяне, резултатът на „Стамфорд Бридж“ бе открит в полза на домакините след 32 минути игра. Поредната си асистенция с екипа на Челси записа Сеск Фабрегас, който осъществи двойно подаване с Диего Коста и намери Оскар, а бразилецът бе прецизен в завършващия си удар – 1:0.

4122142

Четири минути по-късно Челси можеше да удвои преднината си, но този път Фабрегас не намери очертанията на вратата, изпращайки топката в аут.

Втората част на „Стамфорд Бридж“ стартира силно за домакините, които продължиха да търсят второ попадение на сметката си. В 52' Вилиан центрира отлично в пеналтерията на КПР, но малко раздели Еден Азар от контакт с кълбото.

И докато всички очакваха второ попадение на сметката на Чесли, в 61' гостите от КПР сензационно възстановиха равенството. Чарли Остин по хитър начин отклони силен удар на Лерой Фер, правейки топката неспасяема за Тибо Куртоа, който вече бе плонжирал в противоположния ъгъл – 1:1.

4122144

Между 65' и 68' двата тима си размениха по една ситуация, като удари на Оскар и Сандро не бяха никак далеч от крайната цел.

В 75' трибуните на „Стамфорд Бридж“ издадоха силен вой, защото домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Едуардо Варгас извърши нарушение срещу Еден Азар в наказателното поле на Челси, а зад топката застана потърпевшият. Белгийският национал матира Робърт Грийн и отново изведе „сините“ напред – 2:1.

В последните десет минути Челси можеше и да успокои феновете си с трети гол, но първо резервата Андре Шюрле, а след това и капитанът Джон Тери не успяха да намерят мрежата зад Грийн. Едуардо Варгас пък можеше да изравни за КПР, но чилийският национал не уцели вратата.