Челси постигна победа с дузпи над Пари Сен Жермен (ВИДЕО)

снимка: chelseafc.com

Отборите на Челси и Пари Сен Жермен завършиха на равно 1:1 в контрола по между си играна в САЩ. След края на срещата двата тима изпълниха и дузпи, при които Тибо Куртоа се превърна в герой за "сините" и им донесе успеха.

Капитанът на френския шампион Златан Ибрахимович откри резултата през първата част, след като се възползва от удар в гредата на негов съотборник и с левия крак даде аванс на тима си.

Няколко минути по-късно шведът бе отново създаде проблеми в защитата на лондончани, но този път не с попадение. Ибракадабра изгуби въздушен двубой с Джон Тери, след което го удари с лакът в главата.

През втората част обаче шампионът на Англия намери сили да изравни резултата. Точен за момчетата на Жозе Моуриньо бе Виктор Моузес, който през последните сезони игра под наем в Ливърпул и Стоук Сити. Атакуващият халф се разписа във вратата на парижани след прекрасна асистенция на Сеск Фабрегас.

Така и завърши срещата, а при изпълнението на дузпи стражът на Челси показа защо е №1 на вратата на тима, като първо спаси две дузпи, а след това сам реализира последната с прекрасен изстрел в горния десен ъгъл. Дебют за лондонския тим направи и Радамел Фалкао, който не сгреши при изпълненията от бялата точка.