Челси отново разпиля Тотнъм (ВИДЕО)

Челси удължи клубния си рекорд за най-добър старт в историята на английската Висша лига, след като спечели с 3:0 градското дерби с Тотнъм на стадион „Стамфорд Бридж“ в среща от междинния 14-ти кръг.

„Сините“ от Лондон продължават убедително да бъдат лидери без допуснато поражение с актив от 36 точки – 6 повече от шампиона Манчестър Сити, който спечели с 4:1 гостуването си на опашкаря Съндърланд.

Освен клубния рекорд във Висшата лига, Челси продължи своето върхово постижение в историята във всички турнири - 23 мача без поражение, от които 17 победи и 6 ремита.

Резултатът на „Стамфорд Бридж“ бе открит в 19-ата минута от Еден Азар, след като той видя пролука в подредбата на противниковите защитници и след двойно подаване с Дидие Дрогба, остана очи в очи с Уго Льорис. Белгийският национал стреля по земя в долния десен ъгъл и въпреки намесата на стража на Тотнъм, топката се оплете в мрежата му за 1:0.

В 22-ата минута пък груба грешка при изнасянето на топката от страна на защитниците на „шпорите“ предостави кълбото на Оскар, който избра перфектния момент да изведе Дидие Доргба сам срещу вратаря. Пасът по земя стигна до африканския нападател, който се опази от засадата и от около седем-осем метра разстреля Льорис за 2:0.

За първи път от март 2010-та година Дидие Дрогба вкарва и подава за гол в мач от английската Висша лига. Последните 10 гола на Еден Азар пък са били отбелязани на „Стамфорд Бридж“.

Гостите можеха да съжаляват за бързо инкасираните два гола, защото преди това на два пъти сериозно застрашиха вратата на Тибо Куртоа. Най-близо до попадение за Тотнъм стигна Хари Кейн, който открадна топката от Гари Кейхил в 8-ата минута и нахлу по диагонала в наказателното поле, но острият му шут мина покрай страничната греда.

В самия край на първата част пък Уилиан получи възможност да направи резултата 3:0, като получи топката на удобна позиция в наказателното поле, но стреля прекалено леко и право в тялото на Уго Льорис.

В 76-ата минута влезлият като резерва Лоик Реми се възползва от подаване в наказателното поле на Сесар Аспиликуета и финтира по отличен начин противников бранител, за да се озове на стрелкова позиция очи в очи с Льорис. Последва безпощаден изстрел по диагонала и нападателят ознаменува завръщането си на терена след лекуване на контузия с попадение за 3:0.

Така Тотнъм продължи негативната си поредица без победа над Челси като гост, последният успех на „шпорите“ датира от февруари 1990-та, а от тогава гостите постигат 10 равенства и губят вече 18 пъти.